Neste blogi

Coca-Cola võtab Hollandis jookide transportimiseks kasutusele Neste taastuvallikatest toodetud diislikütuse

Foto: Neste.

Coca-Cola hakkab koostöös enda logistikapartneritega kasutama Hollandis kõikide oma jookide transportimiseks Neste HVO100 – kvaliteetne kütus, mis on toodetud 100% taastuvatest toorainetest.

See hõlmab ligikaudu 50 000 reisi aastas Coca-Cola, Fanta, Fuze Tea ja Chaudfontaine’i transportimiseks. Suurem osa HVO100 kütusest pärineb Nestelt, mida tuntakse peamiselt MY Renewable Diesel™ nime all. 

Neste MY taastuvkütus on keskkonnasõbralikum alternatiiv “tavapärasele” fossiilsele diislile. Üleminek taastuvast toorainest toodetud kütusele võimaldab diiselmootoriga sõidukitel üle maailma kasvuhoonegaaside heitkoguseid silmapilkselt vähendama hakata. 

“Oleme väga uhked, et teeme koostööd Coca-Colaga Hollandis,” ütleb Neste Euroopa ja APACi asepresident Peter Zonneveld. “Oleme pühendunud oma klientide toetamisele, et nad vähendaksid oma kasvuhoonegaaside heitkoguseid aastaks 2030 vähemalt 20 miljoni tonni võrra aastas,” lisas ta.

Taastuvkütusele üleminek aitab oluliselt vähendada CO2 heitkoguseid

Neste MY Renewable on taastuvallikatest toodetud kütus, mille toormaterjaliks on tööstustes ülejäävad jäätmed või jääkaineid, millel enam otstarvet pole. Neste rafineerimistehas teeb neist aga puhast kütust, mis aitab süsinikujalajälge vähendada kuni 90 protsenti, kuna kütuse tootmiseks pole vaja maapõuest uut naftat ammutada.

Üldjuhul saab Neste MY Renewable kütuse jaoks tooraineid toiduaine- ja keemiatööstusest, mille jääkprodukte suudavad rafineerimistehased ära kasutada 100% uue kütuse tootmisel. Seda kütust kasutatakse nii sõidu- kui veoautodes, lisaks saab jääkidest teha lennuki- ja laevakütust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.