Neste blogi

Estanc läks täielikult üle Eestis turule tulnud taastuvtoorainest diislikütusele Neste MY Renewable Diesel

Alates 10. oktoobrist on Neste MY taastuvtoorainest diislikütus müügil Tallinnas Neste Kadaka tanklas liitrihinnaga 1,89 eurot. Esimeste tankijate hulgas olid rendiseademete firma Ramirent, tööstuslahenduste ettevõte Estanc ja Rahvusooper Estonia.

Ühe esimesena Eesti ettevõtetest on kogu oma vastavas autopargis Neste MY Renewable Dieselile üle läinud Estanc.

Estanc AS-i jätkusuutlikkuse koordinaator Erika Pihl.

”Estanc järgib jätkusuutlikkuse põhimõtteid, mis toetuvad ÜRO Kestliku Arengu eesmärkidele. Meie fookusteemadeks on tervis, loodus- ja elukeskkond ning energia. Kasutame nii oma kontoris kui ka tootmises elektrit, mis on toodetud 100% taastuvatest energiaallikatest. Neste MY pakub meile võimalust viia ka meie tootmisseadmed- ja masinad üle keskkonnasõbralikule alternatiivile – kütusele, mille eluringi keskkonnamõju on kuni 90% väiksem kui fossiilsetel kütustel. Kasutame aastas üle 15 000 liitri diislit ning tänu sellele, et vahetame kütuse ümber, saame anda oma panuse, et meie tegevusest lähtuv negatiivne mõju keskkonnale oleks minimaalne,“ ütles Estanc AS-i jätkusuutlikkuse koordinaator Erika Pihl.

Veebilehe Nestemy.ee abil on võimalik näha võrdlust, kui suur on erinevate  diiselautode süsinikuheide, kui nad kasutavad kas fossiilset diislikütust või 100% taastuvtoorainest diislikütust.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.