Neste blogi

Jetflite alustab madalama emissiooniga tellimuslendusid Soomes, firma lendab ka Eestis

Pandeemia ajal peamiselt evakuatsiooni ja meditsiinilise lennutranspordi valdkonnas opereerinud Jetflite teatas, et huvi tellimuslendude vastu on taastumas ning otsustas uueks avanemiseks valmistudes hakata pakkuma madalama süsinikuemissiooniga lendusid.

Jetflite lubab olla esimene, kes pakub tellijatele madalama emissiooniga lendamise võimalust. “Pandeemiaoludes lendamine on olnud regulatsioonide ja suletud piiride tõttu väljakutsete rohke. Siiski on meil läinud töiselt, sest oleme saanud opereerida evakuatsiooni ja meditsiinilise lennutranspordi valdkonnas. Tänaseks käivitunud lausvaktsineerimine ja riigipiiride avanemine on aga kasvatanud taas huvi tellimuslendude vastu. Selleks valmistudes otsustasime hakata pakkuma madalama emissiooniga lendusid, et meie klientidel oleks võimalik oma ökoloogilist jalajälge vähendada,“ ütles Jetflite’i müügijuht Jan Lindholm.

Kasutusele võetakse jätkusuutlik lennukikütus Neste MY Sustainable Aviation Fuel, mille puhtal kujul tarbimisel on kütuse elutsükli jooksul kasvuhoonegaaside heide kuni 80 protsenti väiksem, kui fossiilsel lennukikütusel. Esimese madalama emissiooniga lennu teeb Jetflite mais 2021.

Meetod, mida kasutatakse kütuse elutsükli emissiooni ja emissiooni vähendamise arvutamiseks, põhineb ELi Taastuvenergia direktiivil (2009/28/EC). Selle meetodi alusel  on puhtal kulul tarbitud Neste MY jätkusuutliku lennukikütuse elutsükli kasvuhoonegaaside emissioon kuni 80 protsenti väiksem, kui fossiilsel lennukikütusel.

Jetflite on spetsialiseerunud tellimuslendudele, tšarterlendudele ja meditsiinilisele lennutranspordile. Ettevõttel on alates 2015. aastast lennuteenuse leping Eesti Kaitseväega ning lisaks leping meditsiinilise saateteenuse pakkumiseks Põhja-Eesti Regionaalhaiglaga.

Jetflite kuulub Soome tööstuskontserni Wihuri Group. Ettevõttel on viis lennukit ning lisaks ulatuslik partnervõrgustik operaatoritest, kes normaalse lennunduse toimides teevad 600 kuni 700 lendu aastas.

Partnerlus toetab ambitsioonikaid kliimaeesmärke

“Oleme teinud Jetflite’iga koostööd üle viie aasta, tarnides lennukikütuseid Helsingi lennujaama. Praegune samm selles koostöös on aga esimene, mille eesmärk on vähendada süsinikujalajälge tellimuslendude valdkonnas, mida Jetflite pakub. Neste MY jätkusuutlik lennukikütus on täna saadaval paljudes lennujaamades Euroopas, Põhja-Ameerikas, Aasias ning on heameel seda pakkuda ka lennuoperaatoritele Soomes. Neste MY pakub kiireid lahendusi kasvuhoonegaaside emissiooni vähendamiseks lennunduses. Kütus on täielikult sobiv olemasolevatele lennukimootoritele ja selle tarnimise infrastruktuurile. Ka ei ole Neste MY kasutamise alustamiseks vajalik ükski täiendav investeering ega muudatus lennukitesse ega kütuse tarnimise infrastruktuuri,” ütles Neste kontserni müügijuht Tuomas Kulola.

Neste jätkab jätkusuutlike lennukikütuste kättesaadavuse laiendamist lennundusettevõtetele, ärisektorile, avalikule sektorile ja teiste organisatsioonidele, et aidata neil saavutada oma kliimaeesmärke. Partnerlus Neste ja Jetflite´i vahel ning koostöö Finnairiga on eeskujuks ka teistele, et vähendada ärilendude valdkonnas süsinikuheidet.

USAs ja Euroopas on Neste jätkusuutliku lennukikütuse tootmismaht 100 000 tonni aastas. Pärast Singapuri tehase käikuminekut aastal 2023 kasvab Neste jätkusuutliku lennukikütuse tootmisvõimekus rohkem kui 1,5 miljoni tonnini. Selle numbri sisse on juba arvestatud hiljuti avalikustatud investeering Rotterdami tehasesse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.