Neste blogi

Kas talvist klaasipesuvedelikku võib ka soojemate ilmadega kasutada?

Foto: Shutterstock.

Teatavasti jagunevad autodes kasutatavad klaasipesuvedelikud kaheks: suvine ja talvine. Selge on see, et suvist toodet miinuskraadidega paaki kuigi mõistlik panna ei ole, sest tulemuseks on vedeliku jäätumine. Aga mis saab siis, kui kasutada talvist klaasipesuvedelikku soojemate ilmadega?

Talvine puhastusvahend ei võitle putukalaipadega

Sisuliselt ei juhtu mitte midagi katastroofilist, kui kasutada suvisel ajal talvist klaasipesuvedelikku. Siiski tasub tähelepanu juhtida asjaolule, et talvine puhastusvahend ei pruugi suvisel ajal niivõrd efektiivne olla.

Soojadel suvekuudel kipuvad palju muret tekitama putukad aknaklaasil, mis niisama lihtsalt maha ei tule. Seetõttu on üldiselt suvisesse klaasipesuvedelikku lisatud ka spetsiaalne aine, mis esiklaasi putukajäänustest puhtaks teeb. 

Seevastu talvisele pesuvahendile sellist lisaainet pole pandud ning putukaplekkidega nii tõhusalt hakkama ei saa.

Samuti on talvine klaasipesuvedelik mürgisem kui suvine. Talvine vahend on valmistatud etanooli ehk piirituse baasil, mille kasutamisel täitub salong tihtilugu spetsiifilise ja tugeva alkoholi lõhnaga. Mõni aeg tagasi oli poelettidel olemas ka metanooli baasil pesuvahendid, ent alates 2019. aastast keelati nende müük, kuna selle toksilised ühendid võivad põhjustada sissehingamisel tervisekahjustusi.

Seega on igal juhul mõistlikum soojemal perioodil eelistada selleks ettenähtud klaasipesuvedelikku. Neste on klaasipesuvedeliku täitmise teinud mõnusamaks ja kiiremaks spetsiaalsete klaasipesutankuritega – see on mugavam sulle ja tervislikum keskkonnale. Nimekirja tanklatest leiad Neste äpist või SIIT!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.