Neste blogi

Neste jõudis juba 15. korda järjest Dow Jonesi maailma kõige jätkusuutlikumate ettevõtete sekka

Neste pole viimase 15 aasta jooksul kurssi muutnud ja sai ka sel aastal ära märgitud maailma kõige jätkusuutlikumate ettevõtete seas. Nimelt valiti ettevõte seekord 15. aastat järjest kõrgelt hinnatud Dow Jonesi 2021. aasta jätkusuutlikkuse indeksisse (DJSI ehk DJ Sustainability Index). Neste on esindatud nii DJSI maailma kui ka Euroopa nimekirjas.

Valdkonna parimad hinded anti keskkonna- ja sotsiaalses valdkonnas.

“Meil on taas hea meel vastata Dow Jonesi jätkusuutlikkuse indeksi ootustele. See kinnitab, et oleme oma ambitsioonikate kliima-alaste kohustuste täitmisel õigel teel ning võime asuda juhtrolli süsinikuneutraalse majanduse suunas liikumisel. Oleme seadnud endale eesmärgid bioloogilise mitmekesisuse, inimõiguste, tarneahelate puhtuse ja taastuvate toorainete valdkondades,” kommenteeris Neste jätkusuutlikkuse ja korporatiivsuhete asepresident Minna Aila.

Ettevõtted, kes valitakse S&P Dow Jonesi indeksisse, läbivad põhjaliku jätkusuutlikkuse hinnangu ning alates 1999. aastast on Dow Jonesi indeks olnud üks olulisemaid ülemaailmseid jätkusuutlikkuse võrdluse aluseid, mille põhjal ettevõtteid hinnatakse. Tänavune hinnang põhineb 2020. aasta tulemustel. Indeksisse on igal aastal kaasatud ainult juhtivad ettevõtted igast hinnatavast valdkonnast.

Neste on indeksisse pääsenud kui ettevõte, mis loob lahendusi kliimamuutustega võitlemiseks ja ringmajandusele ülemineku kiirendamiseks. Tootmises kasutatakse ära rafineerime jäätmed, jäägid ja uuenduslikud toorained, millest saab väikese süsinikujalajäljega taastuvallikatest kütus või plastitooraine. Neste on praegu ka maailma juhtiv taastuvdiislikütuste ja säästva lennukütuse (SAF) tootja, kes arendab keemilist ringlussevõttu plastijäätmete taaskasutamiseks. Möödunud aastal oli Neste käive 11,8 miljardit eurot, 94% ärikasumist moodustasid taastuvallikatest tooted.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.