Neste blogi

Uus ajastu: kuidas peale pandeemiat keskkonnasäästlikult reisida?

Ehkki koroonapandeemia ajal kahanesid kõigi äride reisikulud niigi ajaloo ühele madalaimale tasemele, kuna reisida polnud lihtsalt võimalik, ei tähenda see, et peaksime nüüd hakkama endistviisi ärireise taastama samasuguse süsinikujäljega, nagu paar aastat tagasi. Saab ka hoopis keskkonnasäästlikumalt. Nestel on selle kohta olemas hea näide partneritega, kes on oma süsinikujälge otsustanud ärireisidel järsult vähendama hakata.

Üks võimalus on vähendada süsinikujälge kuni 80 protsenti säästva lennukikütusega lennates. Muidugi ei hakka firmad ise lennukikütust lennufirmadele dikteerima, kuid juba on esimesed näited lennukompaniidest olemas, kes pakuvad võimalust teatud lendudel 100% taastuvallikatest kütust kasutada.

Neste MY Sustainable Aviation Fuel on just selline säästev lennukikütus, mis saadud 100% säästvalt hangitud taastuvatest jäätmetest ja toorainetest. Sellega on võimalik katta kõigi Finnairi ja SASi lendude mahud, mille tellivad säästvat lennukikütust eelistavad ettevõtted. Neste kütus annab kohese lahenduse kasvuhoonegaaside heitkoguste vähendamiseks juba praegu, kuna vähendab süsinikdioksiidi hulka samal lennul kuni 80 protsenti võrreldes fossiilse reaktiivkütuse kasutamisega.

Neste üks partneritest Boston Consulting Group ongi selle lahenduse juba kasutusele võtnud ja vähendab oma kasvuhoonegaaside heidet põhjamaades, valides ärireisideks vastavad SAS-i ja Finnairi lennud. Uue lahendusega võib firma võib-olla isegi ületada oma esialgse eesmärgi vähendada 2025. aastaks kasvuhoonegaaside heitmekoguseid ühe inimese kohta ärireisidel kuni 30%.

Kuna SAF-i (Sustainable Aviation Fuel) turg on alles välja kujunemas, siis on praegu oluline, et SAF-i väärtust tajuvad ettevõtted teeksid koostööd turu stimuleerimiseks ja üldise arvamuse kujundamiseks. Ärireisijad annavad oma eelistustega selge signaali, millistesse lennunduse lahendustesse peaks praegu veelgi enam investeerima.

Neste otsib praegu juurde teisigi ärikliente ja lennupartnereid, et SAF-i keskkonda säästvat mõju veelgi laiendada.

Vaata Boston Consulting Groupi näite kohta lähemalt siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.