SEAT/CUPRA

Omapärane ideeauto: selline peaks CUPRA arvates nägema välja üks sportlik elektriauto

Fotod: CUPRA.

Üha enam oleme hakanud nägema seda, kuidas autotööstus liigub aina hoogsamal sammul täiselektriliste sõidukite suunas. SEATi sõsarbränd CUPRA on sihikindlalt võtnud ette sama teekonna ning seda kindlasti mitte tagasihoidlikul noodil. 

Nimelt näitas CUPRA äsja maailmale UrbanRebel Concept ideeautot, püüdes sellega tõestada, et ka elektriautod võivad lahedad olla.

UrbanRebel Concept

UrbanRebel Concepti näol on tegemist ideeautoga, mis tugineb 2025. aastal turule toodava elektrilise linnasõiduki disainipõhistele alustele. Nagu ka fotodelt näha saab, siis on masinale on antud vägagi silmatorkav disain, mis sarnaneb üsnagi võidusõiduautoga.

Esimese asjana jääb auto juures silma loomulikult see otsast-otsani ulatuv suur tagatiib, tohutu tagumine difuusor ning “hainina” laadne esiosa. Loomulikult on lõplikul tootmismudelil siiski paar detaili eemaldatud, ent üldist sportliku ilmet kavatseb CUPRA enda varsti ilmuva elektriauto puhul kahtlemata hoida.

Räägime üle ka numbrid. Autole on paigaldatud elektrimootor, mis saadab ratastesse kuni 320 kilovatti (250 kW pidev võimsus), mis tähendab, et nullist sajani kiirendab ta vaid 3,2 sekundiga. 

Nagu ka juba mainitud sai, siis tegu on siiski ideeautoga ning selliseid numbreid me tõenäoliselt 2025. aastal turule toodaval sõidukil ei näe.

„CUPRA UrbanRebel Concept on ettevõtte radikaalne tõlgendus elektriautost, mis peaks turule tulema 2025. aastal. See on võtmetähtsusega strateegiline projekt mitte ainult meie ettevõtte, vaid ka Volkswageni kontserni jaoks, kuna meie eesmärk on toota Martorelli tehases aastas rohkem kui 500 000 elektriautot,” sõnas CUPRA tegevjuht Wayne Griffiths.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.