SEAT/CUPRA

SEAT kavatseb 2025. aastaks tuua masstootmisse täiselektrilise sõiduki

Foto: SEAT.

Hispaania autotootja SEAT andis teada, et plaanib tuua 2025. aastaks turule täiselektrilise linnasõiduki. 

Sõiduki müügihind peaks hetkeseisuga jääma 20 000-25 000 euro vahemikku, mis on SEATi teatel oluline aspekt, kuna siis peaks elektromobiilsus olema massidele rohkem kättesaadavam. 

Äsja peetud pressikonverentsil esitles SEAT enda ambitsioonikat projekti Future Fast Forward, mille eesmärk on 2025. aastaks hakata tootma elektrisõidukeid ning seeläbi olla jätkusuutlikum ja võidelda kliimamuutuste vastu. 

SEAT on võtnud endale sihiks toota Martorelli tehases üle 500 000 elektrisõiduki aastas. Mis on aga uue mudeli nimi ning milline see välja näeb – seda me veel ei tea. 

Ka CUPRA võtab osa

Lisaks teatas SEATi president Wayne Griffiths pressikonverentsi ajal, et ka CUPRA toob 2024. aastaks turule täiselektrilise mudeli Tavascani. Tegemist on sportbrändi teise täiselektrilise mudeliga, järgnedes tänavu lõpus välja tulevale CUPRA el-Bornile. 

Täiselektriline Tavascan põhineb Volkswageni MEB-platvormil ning see kujundatakse ja arendatakse Barcelonas. 

CUPRA kavatseb oma uksed avada ka uutele välisturgudele. 2022. aastal alustab eraldiseisev bränd tegevust Austraalias, mis on üks võtmesamme laienemise suunas Aasia ja Vaikse ookeani piirkondade poole. 

“Austraalia on noor turg ning CUPRA on noor bränd. Inimesed otsivad uusi kaubamärke, seal on kõrge keskklassi sissetulek ja see on progressiivne ühiskond. Oleme kindlad, et CUPRA võib selles riigis edukas olla,” sõnas Griffiths.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.