SEAT

SEAT Arona ja Ibiza loobuvad tavalisest spidomeetrist

SEAT Aronast saab esimene enda klassi sõiduk, millel on klassikalise spidomeetri asemel digitaalne ekraan. Lisaks saab ekraani ka SEAT Ibiza.

Uus tehnoloogia hakkab traditsioonilist spidomeetrit 10.25-tollise ekraaniga asendama ja sellelt on võimalik kuvada mitmesugust erinevat infot. Seni uutes Ateca ja Leoni mudelites saadaval olnud nn “digitaalne kokpit” hõlmab endas nii traditsioonilise spido- ja tahhomeetri funktsioone, kuid võib – lisavarustusena – näidata ka täiesti värvilisi kaarte ja navigeerimissüsteeme.

Erinevate otstarvetega ekraanid

Ekraanil navigeerimine käib läbi roolil asuva View-nupu, millega saab läbi kolme põhilise ekraani kerida.

Classic – kuvab tavapäraseid näidikuid, lisaks on kahe näidiku vahel võimalik kuvada ka lisainformatsiooni. Näiteks: muusika, navigatsioon, telefon, sõiduandmed ja juhiabisüsteemide informatsioon.

Digital – kasutab ära kogu 10.25-tollise korraliku eraldusvõimega ekraani, kuvades juhile detailse kaardi lähiümbrusest. Kaart näitab, kus juht asub ning teeb asukohtade leidmise ja juhiste järgimise hõlpsaks. Kaarti on võimalik ka sisse suumida.

Dynamic – kuvab selgemalt tähtsamat informatsiooni, mida juhil parajasti vaja läheb. Sealhulgas ka samm-sammult juhiseid, täpsemaid andmeid juhiabisüsteemidelt ja sõiduki staatust.

SEATi digitaalse kokpiti visand. Foto: SEAT.

Igas režiimis on võimalik kuvada ka kütusekulu ja läbisõitu ning muid sõiduandmeid.

Esmakordselt tutvustati tehnoloogiat tänavusel Genfi autonäitusel ning see on saadaval ka mitmetel teistel SEATi mudelitel.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.