SEAT

Video: vaatame maailma esimese elektrilise võistlusauto sisse

Fotod: SEAT.

Cupra e-Racer teeb ametliku debüüdi alles aasta pärast. Tegu on maailma esimese täiesti elektrilise võistlemiseks mõeldud touring autoga, mis hakkab tulevikus võistlema ka täiesti uues võistlusformaadis.

Elektriauto üks olulisimaid komponente on loomulikult aku, mis e-Raceril kaalub 450 kilogrammi ehk kolmandiku kogu auto kaalust. Cupra peainseneri Xavier Serra sõnul määrabki aku kogu sõiduki disaini ja ülejäänud elementide paigutuse.

Aku paikneb sõidukis võimalikult madalal, et raskuskeset maale võimalikult lähedal hoida ja auto dünaamikat parandada.

Neli “rohelist” mootorit on paigaldatud tagumisele teljele ning toodavad kokku 680 hobujõudu. “Elektrimootor on vähem keeruline, efektiivsem ja vajab vähem hooldust,” nendib Xavier. Cupra e-Raceril on üks käik, mis tähendab kiirendust nullist sajani 3,2 sekundiga ja tippkiirust 270 km/h.

Energia säästmiseks ja talletamiseks on sõidukil hübriidautodelt tuttav energia taastamise süsteem, mis töötab läbi pidurdamise ja aeglustamise. Cupra e-Raceri roolil paiknevalt ekraanilt saab juht pidevalt jälgida sõiduki andmeid ja energia taset.

Võistlusrajal on oluline jälgida sõiduki erinevate komponentide temperatuure, mida peavad suutma teha nii auto juht kui meeskond. Jahutuseks on sõidukil eraldi süsteem – igal olulisel elemendil on eraldi temperatuuri limiit.

Cupra e-Racerit võime rajal näha juba 2020. aastal, kui see esmakordselt toimuval ETCR Racing võistlusel osa võtab.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses