Elektriautod

BMW esimene elektriline linnamaastur on iX3

Rubriiki toetab

Pärast i3 on BMW avaldanud oma teise elektriauto. Kolmanda põlvkonna X3 baasil ehitatud iX3 on välimuselt juba üsnagi tuttav linnamaastur.

BMW sõnul kasutab nende uusim elektriauto viienda põlvkonna eDrive elektriajamit. Hiljuti arendatud elektrimootori ja akude kombinatsioon pakub 286 hj ja 400 Nm. Sõiduulatuseks lubatakse WLTP testi alusel 460 km.

Uus iX3 kaalub 2185 kg. Suurt kaalu silmas pidades on sajani kiirendus üsna nobe 6,8 sekundit. See on siiski 0,4 sekundit aeglasem kui praegune X3 sDrive30i. Tippkiirus on piiratud 180 km/h juures, et tagada adekvaatne sõiduulatus.

Sarnaselt 2017. aastal avaldatud kontseptautole on iX3 üsna sarnane tavalise X3 maasturiga. Suurimaks eripäraks on nt esivõred või “neerud”, mis on hoopiski kinni kaetud. Eesmised õhuvõtuavad on väiksemad ja mõlemas alumises nurgas esistangel.

Uuendatud on ka tagastange ja mõned pisemad keredetailid. Samuti on lisatud siniseid detaile nii välimuses, kui ka interjööris, et rõhutada iX3 elektrilisust.

Kuigi nimi ja linnamaasturi kerestiil võiksid viidata ka uue elektriauto nelikveosüsteemile, siis nii see aga pole. iX3 on ainult saadaval tagaveolisena, osati ka seepärast, et elektrimootor paikneb auto tagaosas.

Uuel iX3-l on 80 kWh suurune aku, mis paikneb sõiduki põhjas. Seepärast on BMW suutnud elektrilise linnamaasturi raskuskeset langetada 75 mm võrra võrreldes tavalise, kuid kergema X3-ga. See peaks tagama hea, dünaamilise sõidu.

Laadimise osas pakub BMW erinevaid variante, millest kiireim on 150 kW võimsusega lahendus. Viimase puhul peaks 80% akust täis saama juba 34 minutiga.

BMW iX3 hakatakse tootma Hiinas, mis on ühtlasi ka esimene kord, kui seal toodetud BMW jõuab turgudele väljaspool Hiinat. Esimesed elektrilised linnamaasturid peaksid omanikeni jõudma tuleva aasta märtsis.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.