Peugeot uuendas elektrilist mahtuniversaali E-Rifter

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Tootja sõnul on E-Rifter varasemast veelgi mitmekülgsem ja kasutusel on uued tehnoloogiad.

Autol on uus 10-tolline täisdigitaalne näidikuplokk, millele kuvatavat infot saab optimeerida ja kohandada, kaasa arvatud navigatsiooniinfot ning energia liikumise ja laadimise kohta käivat teavet.

Lisatud on kohustuslikke juhti abistavaid tehnoloogiaid nagu juhi väsimusest märku andev hoiatus, liiklusmärgituvastus, sõidureas püsimise abiline, automaatne hädapidurdus koos jalakäijate ja jalgratturite tuvastusega. E-Rifteril on kokku 18 juhiabisüsteemi, mis töötavad uuel mudelil koos adaptiivse püsikiirusehoidjaga.

Parkimisabi on täiustatud 12 anduriga, mis on jaotatud esi- ja tagaosa vahel, VisioPark 180° süsteem on nüüd varustatud kõrglahutusega tagurduskaameraga.

Kaks versiooni

E-Rifter on saadaval kahes versioonis, viie ja seitsme istekohaga, ja kahes pikkuses: L1 (4,40 m) ja L2 (4,7 m). Viimase ruumikusele aitab kaasa pikenenud teljevahe. Teises istmereas on kõik kolm istet eraldi põrandale klapitavad.

Sõidukil on kaks liugust ja suur tagaluuk avatava aknaga, mis on selles segmendis ainulaadne. Akud paiknevad põranda all ega mõjuta interjööri mahutavust. Pakiruumi mahub 5-istmelise L1 versiooni puhul 775 liitrit laadituna pagasikatteni, L2 versioon mahutab allaklapitud istmete korral ja laeni laadituna kuni 4000 liitrit. Panipaiku on rohkesti, sõltuvalt versioonist kuni mahus 186 liitrit. Pikkade objektide transportimine on lihtsam tänu põrandale klapitavale kaassõitja istmele.

100% elektriline ajam

Töö sõiduki üldise tõhususe kallal on võimaldanud säilitada samasugust sooritust – tippkiirus on 135 km/h, 0–100 km/h 11,2 sekundiga, samas aga parandades sõiduulatust, mis on nüüd kuni 320 km (WLTP kombineeritud tsüklis).

Võimsust (100 kW (136 hj) ja pöördemoment 270 Nm) saab kasutada kolmes sõidurežiimis: Eco sõiduulatuse maksimeerimiseks, Power maksimaalse soorituse saavutamiseks täiskoormusel ja Normal. Sõiduulatust aitab optimeerida regeneratiivne pidurdussüsteem, mida saab rooli taga asuvate labade abil aktiveerida kasutamiseks kolmel tasemel.

Elektriauto on nüüdsest varustatud soojuspumbaga, mis lisab reisijatele mugavust ning aitab samas optimeerida tõhusust ning seeläbi ka sõiduulatust. 7,4 kW pardalaadijaga ja lisavarustuses saada oleva 11 kW kolmefaasilise laadijaga saab E-Rifterii 50 kWh akut laadida sõltumatult taristu võimalustest. Kiirlaadimisvõimekus on kuni 100 kW.

Kõige värskema põlvkonna ühenduvus

Peugeot i-Connecti ühenduvussüsteem tagab piisava ja hästi reageeriva ühenduvuse juhtmeta peegeldusfunktsiooni abil (Apple CarPlay ja Android Auto). Tehnoloogilist kogemust täiustab veelgi lisavarustuses pakutav Peugeot i-Connect Advanced, millel on tipptasemel TomTomi ühendatud navigatsioonisüsteem. Süsteemi värskendused tulevad üle õhu. Juhtmeta nutiseadmelaadija asub keskkonsoolis, lisaks on 2 USB-C, 1 USB-A ja 230 V pesad.

MyPeugeot’ äpi kaudu lisanduvad uuele E-Rifterile uued funktsioonid ja ühendatud teenused nagu näiteks virtuaalne hooldusraamat. Lisaks saab nutitelefonist eelnevalt koostatud teekonnad saata sõiduki pardanavigatsioonisüsteemi. Olemas on ka laadimispunktide prognoosimine sõitude optimeerimiseks ja laadimispunktide prognoosimine sihtkohas.

Äpp lubab veel kesklukustuse haldamist, tulede ja helisignaali aktiveerimist kaugjuhtimisega, eelsoojenduse ja eelkonditsioneerimise käivitamist ja ajastamist ning aku laetuse kontrollimist.

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.