Rimac Nevera on maailma kiireim seeriatootmises olev elektriauto

Foto: Rimac

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Aastaid tagasi, kui Horvaatia autotootja Rimac avaldas 2018. aasta Genfi autonäitusel oma C_Two kontseptauto, olid nad sõiduki tippkiiruse sihiks võtnud 412 km/h. Nüüdseks on see ka reaalselt tehtud.

Algne eesmärk oli muidugi juba simulatsioonidega olemas, seega oskas Rimaci arendusmeeskond loota selle saavutamist nii kindlalt, kui võimalik. 1914-hobujõulise elektriauto kiirusrekordi püstitas autotootja test- ja arendussõitja Miro Zrnčević, kes loomulikult kiitis auto stabiilsust suurel kiirusel.

412 km/h tippkiirus saavutati Saksamaal, Papenburgi testrajal, kus on ka suur tippkiiruse katseteks mõeldud 12,3 km pikkune ovaal.

Kõige huvitavam on aga fakt, et Rimac Nevera kliendid ei saa seda tippkiirust enda autodega niisama proovida, olgu see ringrajal või Saksamaa Autobahnidel. Elektrilise hüperauto tippkiirus on piiratud 352 kmh peale, kuid rekodilist 412 km/h kiirust saavad auto omanikud üritada eraldi Rimaci poolt korraldatud üritustel, kus autotootja pakub ka vajalikku tehnilist tuge ja kontrolli.

Vaata Rimac Nevera tippkiiruse rekordi püstitamisest siit:

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.