Elektriautod

Selline näeb välja BMW uus ja julge elektriline linnamaastur iX

Fotod: BMW

Rubriiki toetab

Juba mõnda aega oleme oodanud BMW uut elektrilist linnamaasturit, mis kuuluks nende i-brändi alla, mida alustasid mõne aasta tagused i3 ja i8. Nüüd on iX kohal.

Kuigi ametlikult on elektriline linnamaastur veel arendamisel, on avaldatud mudel, mis peaks olema väga lähedane seeriatootmisse jõudva masinaga.

Seepärast pole hetkel ka täpseid tehnilisi andmeid veel teada, kuid BMW on kinnitanud, et sõiduulatus peaks ületama 600 km ja nullist sajani kiirendus kestma alla viie sekundi. Muljetavaldavad näitajad mahuka pereauto jaoks.

Autot saab laadida 200 kW võimsusega, mis viib akud 10% täituvuse pealt 80% peale vähem, kui 40 minutiga.

Suuruselt on iX sarnane BMW X5 linnamaasturiga, kuid tänu uuele platvormile ja paremale ruumikasutusele jagub interjööris ruumi pea sama palju nagu suuremal X7-l.

Interjöör rõhub ennekõike avarusele. Näiteks on keskkonsooli tagasi tõmmatud, seega armatuurlauaga see enam kokku ei puutugi. Disain on iseenesest minimalistlik kahe laia ekraaniga ja väheste nuppudega.

Välimuselt on iX ilmselgelt julge ja tekitab kindlasti rohkelt tugevaid reaktsioone autohuviliste seas. Selge on see, et BMW 4. seeria polnud üks üritus midagi teistmoodi teha, vaid väljakutsuv disain on nüüd BMW jaoks tavaline nähtus.

Uus BMW esindab ka automargi tipptaset, mis hõlmab tehnoloogiaid ja elektroonikat. Auto ehituses on näiteks kasutatud palju süsinikkiuga tugevdatud plastmassi ja alumiiniumit, et hoida auto kaal kontrolli all.

Kõrgel tasemel autonoomsed juhtimissüsteemid ja ühenduvus on sellise tulevikusõiduki puhul iseenesestmõistetav.

Rohkem detaile peaks saabuma tuleval aastal. BMW iX tootmine algab järgmise aasta lõpupoole. Seniks aga rohkelt pilte autoga tutvumiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.