Eesti kõige ohtlikum ristmik asub Tallinnas. Kuidas seal käituda tuleks?

Rubriiki toetab

Kas teadsid millisel ristmikul on Eestis kõige suurem tõenäosus liiklusõnnetusse sattud? Eesti liikluskindlustuse fondi andmetel on selleks ristmikuks Tallinnas Kristiine ristmik.

2022. aastal juhtus seal 110 liiklusõnnetust ja käesoleval aastal on neid 24.09.2023 seisuga juhtunud juba 70, samas tekkinud kahju on juba märgatavalt suurem, kui eelmisel aastal kokku.

41% õnnetustest moodustavad reastumisel kokkupõrked kõrvalreas liikujaga, 37% tagant otsasõidud (pikivahe) ja 6% kokkupõrked ristuval teel liikujaga.

Liiklusjärelevalvekeskus juhendab, millega tasub arvestada:

  • ristmik on pindalalt suur, üritades veel kollase/varase punasega üle lipsata, võib mõni kiirem ristuvalt teelt juba rohelisega startida
  • rohelisega startides veendu, et kõik ristuval teel liikujad on jõudnud ristmiku ületamise lõpetada. Kuna pole teada, millise tulega teine liikleja ristmiku ületamist alustas, siis jõuga oma õigust taga ajada pole hea mõte. Liiklusõnnetuse korral võid süüdlaseks jääda ka sina, kuigi alustasid ristmiku ületamist lubava tulega. LS § 58 lg 2 ütleb, et foori lubava tule süttimisel peab juht andma teed juhile, kes lõpetab ristmiku ületamist ja veel sõiduteel olevale jalakäijale.
  • pööret sooritades jälgi eelnevalt liiklusmärke, pöörde ajal teekattemärgiseid ja hoia silm peal ka kõrval liikujatel. Pöörde ajal ei ole reavahetus keelatud, kuid manöövrit sooritades pead veenduma manöövri ohutuses.
  • liikudes kesklinnast Õismäe suunas, ole eriti tähelepanelik sõidurida vahetades
  • liigeldes vali sobilik sõidukiirus ja jäta ruumi nii enda kui teiste eksimustele.

Liiklusjärelevalvekeskus teeb ka üleskutse, et kui on veel ohukohti või asju, millele seal peaks tähelepanu pöörama, siis sellest võiks neile teada anda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.