Kiire ülevaade: mida peaks teadma mobiilsete kiiruskaamerate kohta?

Maanteeamet ja politsei töötavad selle nimel, et muuta liiklus uute lahendustega ohutumaks. Politsei üks märksõnu on automatiseerimine. Mullu alustasid tööd teisaldatavad kiiruskaamerad. Foto: Scanpix
Foto: Scanpix

Rubriiki toetab

Mobiilseid kiiruskaameraid kasutatakse aina rohkem. Sellega seoses võib mõistagi tekkida mitmeid küsimusi. Näiteks, et kas mobiilse kaamera eest hoiatatakse samamoodi nagu püsikaamerate eest või kas neid kasutakse ainult linnades ja nende läheduses?

Esmalt tasub teada, et mobiilseid kiiruskaameraid võib kohata üle Eesti ning teoorias igal pool. Enamasti paigutatakse need sinna, kus kiiruse ületamine on pidevalt suur probleem ning kus sõidukite peatamine on ohtlik või kus on liiklustihedus tavapäraseks järelvalveks liiga suur.

Enamasti on kaamerad levinud linnade lähiümbruses maanteedel või suurematel linnasisestel teedel, ent täiesti vabalt võib selle paigutada ka mõne suure riigimaantee keskmesse.

Politsei teostab liiklusjärelvalvet nii avalikult kui varjatult, vahel ka mõlemat meetodit kombineerides. Kombineerides erinevaid meetodeid suurendatakse kaamerate mõjuala ning seetõttu tuleb liiklejal valmis olla ka selleks, et mõõtmisi tehakse eelnevalt hoiatamata.

Mobiilsed kaamerad fikseerivad ülekiiruse sama lävendiga mis statsionaarsed kiiruskaamerad. Lävendi suurust saab vaadata siit. Samuti on mobiilsetel kaameratel trahvimäärad sama suured mis tavalistel kiiruskaameratel, trahvid jõuavad samuti täpselt sama kiirelt kohale.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.