Aston Martin DBX707 võtab sihikule supermaasturite ladvaõunad Porsche ja Lamborghini puudelt

Fotod: Aston Martin

Rubriiki toetab

Uus Aston Martini linnamaastur DBX707 ei olegi kuidagi James Bondiga seotud, vaid tegemist on 707-hobujõulise superlinnamaasturiga, mis on võimsaim kõikidest rivaalidest.

Jõuallikaks jääb sama AMG 4-liitrine V-8, kahe turboga mootor, kuid tänu kullaagritega turbodele ja eraldi DBX707 jaoks uuendatud mootori kalibratsioonile tõuseb võimsus 157 hj jagu võrreldes tavalise DBX’iga. Pöördemoment on tõusnud lausa 200 Nm võrra, olles nüüd 900 Nm.

Uuendatud on ka käigukast, milleks on nüüd 9-käiguline “märja siduriga” lahendus, mis suudab toime tulla suurema võimsusega. Lisaks kaasnevad ka kiiremad käiguvahetused ja paranenud on ka agressiivne kohaltvõtt, võrreldes tavalise DBX’i käigukastiga.

Kõik see tähendab, et kiirendus seisult “sajani” võtab vaid 3,3 sekundit. Lausa 1,2 sekundit kiiremini kui tava-DBX. See on ka kiirem, kui ükski rivaal Lamborghini, Mercedes-AMG või BMW poolt. Sammu suudab pidada vaid Porsche Cayenne Turbo GT kupee identse kiirendusajaga. Küllalt pikal sirgel trumpab Aston Martin ka Porschet, jõudes 310 km/h tippkiiruseni, mis on 10 km/h rohkem kui sakslane.

Veermiku osas on samuti tehtud värskenduskuur, et suuremate võimsuse ja kiirusega toime tulla. Adaptiivne õhkvedrustus on eraldi häälestatud DBX707 dünaamikaga ja vedrustuse kinnituspunktid on nüüd valatud alumiiniumist, mis on jäigemad.

Standardvarustuses on ka suured süsinikust keraamilised pidurid, mille läbimõõt on ees 420 mm ja taga 380 mm. Kokku säästavad pidurid 40,5 kg võrreldes tavalise DBX’iga. Veljed on 22-tollised, kuid valikulised 23-tollised on samuti saadaval, mis tulevad agressiivsemate Pirelli P Zero rehvidega.

Välimuselt on DBX707 muutused sellised nagu ootaks. Pisut äkilisem disain esi- ja tagakaitseraudade puhul, mis on eriti märgatav suurema esivõre ja suure tagumise difuusori puhul.

Interjööri osas on standardvarustuses sportistmed, kuid soovikorral saab valida ka pisut mugavamad istumisalused. Mercedes-Benzi käest saadud meediasüsteem jääb samaks, mis on võrreldes viimaste Saksa autotootja masinatega juba pisut vanaks jäänud.

Aston Martin DBX707 jõuab tootmisesse esimese kvartali lõpus ja klientideni jõuavad esimesed sõidukid järgmisel kvartalil. Hind pole veel avalikustatud, kuid tavalise DBX’i 193 500-eurosele hinnale võib julgelt päris mitukümmend tuhat eurot juurde lisada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.