8 kõige olulisemat asja, mida teada uue Škoda Kodiaqi kohta

Järjekindlalt Eesti müügiedetabeli eesotsas püsinud edumudel, mille valmistamiseks töötas tehas tänaseni maksimaalsel võimsusel, vahetatakse pärast seitset aastat välja järgmise põlvkonna vastu.

Berliinis tõmmati eelmisel nädalal sellelt kate ning siin on kõige olulisemad faktid, mida uue Kodiaqi kohta teada.

Pistikhübriid sõidab elektriga kaugele
Üks suuremaid uudiseid on see, et Kodiaq saab esmakordselt hübriidmootorid. Lisaks 1,5-liitrisele poolhübriidile kuulub valikusse 25,7 kWh akuga pistikhübriid, mille sõiduulatus küünib maksimaalselt üle 100 kilomeetri.

Lisaks on PHEV-i eeliseks, et akut on võimalik laadida väga kiiresti: alalisvooluga on laadimisvõimsus kuni 50 kW, mis tähendab, et aku saab (peaaegu) täis paarikümne minutiga.

Ainult automaatkäigukastid ning endiselt ka nelikvedu
Uue põlvkonna Kodiaqile manuaalkäigukasti ei pakuta. Pole ka ime, sest lõviosa senise mudeli ostjatest valisid „automaadi”. Meie järelturul hetkel pakutavast umbes 150 autost on käsikast ainult kahel! Pistikhübriid saab kuueastmelise DSG, teistel on käike seitse.

Et enam kui pool esimese põlvkonna autodest müüdi neljarattaveoga (u 51%), jätkatakse ka sellega: nelikveolisena tuleb kaheliitrine bensiiniversioon ning võimsam, 142 kW arendav diisel.

Veel suurem kui enne
Kodiaq kasvas 61 millimeetri võrra pikemaks, teised mõõtmed muutusid vähe. Kõige enam võitis sellest pakiruum, mis on viieistmelisel autol tõesti tohutu, 910-liitrine (75 liitrit rohkem kui varem) ning maksimaalselt 2105-liitrine (+40 liitrit). Veidi tuli ruumi juurde ka kolmandasse istmeritta.

„Simply clever”
Škodale omast nutikat varustust ja funktsioone pakutakse ikka edasi: jääkraabitsat kütusepaagi luugi küljes, vihmavarju juhiukse sees, lihtsat klaasipuhastusvedeliku lisamist, omapärast ukseservade kaitseliistu, mis liigub ukse avamisel ümber kõige väljaulatuvama nurga jne.

Disain nagu uutel Volkswagenitel
Kodiaq meenutab rohkem kui varem Volkswageneid, nii oma sõsarmudelit, hiljuti esitletud Tiguani kui ka samal platvormil Passatit. Uue disaini eeliseks on muu hulgas parem aerodünaamika: õhutakistustegur on sellise auto kohta väga hea 0,282.

Esitulesid võib ühendada valgusriba, leed-maatrikstuled on varasemast targemad ja võimsamad ning kroomviimistlus vahetati välja matthõbedase vastu.

Uued võtted juhikohal
Keskekraan on suur, standardvarustuses 10 ja lisana 13-tolline, pööratav käiguvalits asub nüüd roolisambal nagu näiteks Volkswageni ID-autodel ning paljusid funktsioone juhitakse kolme „Smart diali” pöörd-vajutusnupuga, mille keskel asub ekraan, mille pilti dubleeritakse keskekraanile. Lisavarustusena võib osta massaažiistmed ning 14 kõlariga helisüsteemi.

Tuleb ka RS-versioon
Esialgu Kodiaqi võimsam-kiirem-sportlikum versioon mudelivalikusse ei kuulu, kuid eeldatavalt tuleb see müügile 2025. aasta alguses. Mis mootori RS saab, ei avaldatud, samuti jäid saladuskatte alla muud andmed.

Eestis kohal 2024. aasta teises kvartalis
Esmaesitlus toimus sel nädalal, kuid auto müügisaalidesse jõudmiseni läheb veel aega. Demoautod jõuavad kohale ilmselt varem, kuid esimesed kliendid saavad autod kätte järgmise aasta teises kvartalis. Hinnad veel teada pole, aga üsna kindel on see, et uus mudel tuleb kallim kui senine.

Škoda Kodiaqi mootorivalik

Pistikhübriid
1,5 TSI iV PHEV
6-käiguline DSG
150 kW (204 hj)

1,5 TSI, bensiin
7-käiguline DSG, esivedu
110 kW (150 hj)

2,0 TSI, bensiin
7-käiguline DSG, nelikvedu
150 kW (204 hj)

2,0 TDI, diisel
7-käiguline DSG, esivedu
110 kW (150 hj)

2,0 TDI, diisel
7-käiguline DSG, nelikvedu
142 kW (193 hj)

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.