Linnamaasturid

Kaheukseline Range Roveri kupee elab taas

Enam kui aasta tagasi oli Land Roveril plaanis ehitada ekslusiivne kaheukseline Range Roveri luksusmaastur. Ettevõtte majandusliku olukorra need plaanid aga tühistati.

Millega autotootjad ise hakkama ei saa, võtavad erinevad tuuningfirmad hea meelega käsile. Hollandi ettevõte nimega Niels van Roij Design, kes on muuhulgas valmis ehitanud ka Tesla Model S universaalkerega sõiduki, on nüüd valmis ehitanud ainulaadse Range Roveri.

Range Roveri baasil ehitatud Adventum Coupé nimeline luksusmaastur on peaaegu, et äravahetamiseni sarnane Land Roveril plaanis olnud mudeliga. Muidugi on kaheukseline Range Rover tagasivaade originaalmudelile, mis oli saadaval kaheukselisena kuni 1981. aastani.

Kerepaneelidest jagab hollandlaste maastur tavalise Range Roveriga vaid kapotti, pagasiluuki ja esimesi küljetiibasid. Kõik muu on Adventum Coupé jaoks eraldi valmis sepitsetud.

Kapoti alla on pressitud kõige võimsamatest Jaguari ja Land Roveri mudelitest tuntud 5-liitrine ülelaadimisega V8 mootor, mis toodab 525 hj.

Niels van Roij Designi poolt valmistatud ekslusiivne luksusmaastur tuleb ka väga luksusliku hinnaga, mis algab 270 000 eurost. Kuna iga auto ehitatakse vastavalt tellimusele, saab sõiduki interjööris kasutatud materjale ja värve valida oma maitse järgi ja hinda veel kõrgemale ajada.

Selleks, et Hollandi firma sinu unistuste Range Roverit ehitama hakkaks, on vaja neile anda 50 000-eurone sissemakse. Sõiduki ehitamine võtab vähemalt 6 kuud, seega kannatust peab natuke varuma.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.