Linnamaasturid

Range Rover teeb oma soomusmaasturi veelgi võimsamaks

Kuuli- ja plahvatuskindel Range Rover Sentinel.Fotod: Land Rover.

Land Rover teatas täna, et soomustatud Range Rover Sentineli V6 mootor vahetatakse uuenduste käigus välja 5,0-liitrise V8 mootori (380hj) vastu.

Eelmisest mudelist on 2019. aasta Sentinel seega 40 hobujõu võrra võimsam ning suudab nullist sajani kiirendada 10,4 sekundiga. Arvestades sõiduki soomust ja kuulikindlaid klaase, mis kaaluvad tootja andmetel kokku üle tonni, ei ole tegu sugugi halva sooritusega.

Väga tähtsate inimeste vedamiseks loodud maastur

Sentinel on ehitatud ja arendatud Land Roveri erisõidukite osakonna (Special Vehicle Operations) poolt. Lisaks kuulikindlale kerele ja klaasidele on Sentineli põhi ja katus loodud vastu pidama ka IED plahvatustele.

Maastur suudab run-flat rehvidega sõita kuni 50 kilomeetrit kiirusega 80 km/h isegi juhul, kui mõni rehv on kahjustada saanud. Lisaturvalisuse jaoks saab sõidukile valida ka esiakna, mida saab avada vaid 15 cm võrra. Valikus on ka sireenid ja vilkurid.

Salongis on eelmise mudeliga võrreldes nüüd rohkem jala- ja pearuumi. Olemas on ka Land Roveri kõige uuem Touch Pro Duo meediasüsteem ja mugavamad istmed. Soomusautole omaselt on salongis ka varuväljapääs juhuks, kui uksi ei peaks olema võimalik avada.

Hoolimata suuremast kaalust peaks Sentinel tänu kohandatud vedrustusele ja raamile, suutma maastikul tavalisele Range Roverile omaselt hakkama saama.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.