Linnamaasturid

Tesla on Model Y tootmist juba alustanud

Rubriiki toetab

Suurim valik 4x4 autosid
5 marki, 16 mudelit
Tutvu valikuga

Tesla kinnitas eelmisel nädalal, et uue kompaktse elektrilise linnamaasturi valmistamine on alanud. Esimesed omanikud peaksid sõidukid kätte saama juba järgmisel kuul.

Algselt oli oodata Model Y tootmist tänavu aasta lõpus, mis eelmise aasta lõpus nihutati varasemaks, selle aasta suveni. Tuleb välja, et asjad on liikunud oodatust veel kiiremini ja esimesed autod on juba tootmisliinil.

Model Y linnamaasturit valmistatakse Fremonti tehases Californias. Järgmisest aastast on oodata ka Model Y tootmist uues Hiina Gigafactory tehases, kus valmistatakse kõik sõidukid Hiina turule.

Tehniliselt jagab Model Y enamasti juppe Model 3 sedaaniga. Linnamaasturina on tegemist küll pisut praktilisema sõidukiga ja on 10% suurem, kui Tesla pisem sedaan.

Erinevalt Tesla siiani ainukesest linnamasturist, suuremast Model X-ist, ei saa Model Y tähelepanuväärseid “kajakatiib” tagauksi. Tesla on seekord lähenenud traditsioonilisemalt.

Suuruselt on Tesla uus linnamaastur sarnane BMW X3, Mercedes-Benz GLC ja Audi Q5 linnamaasturitega. Elon Musk on öelnud, et Model Y on sama praktiline nagu linnamaastur, aga sõidab nagu sportauto.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses