Linnamaasturid

Tesla on Model Y tootmist juba alustanud

Tesla kinnitas eelmisel nädalal, et uue kompaktse elektrilise linnamaasturi valmistamine on alanud. Esimesed omanikud peaksid sõidukid kätte saama juba järgmisel kuul.

Algselt oli oodata Model Y tootmist tänavu aasta lõpus, mis eelmise aasta lõpus nihutati varasemaks, selle aasta suveni. Tuleb välja, et asjad on liikunud oodatust veel kiiremini ja esimesed autod on juba tootmisliinil.

Model Y linnamaasturit valmistatakse Fremonti tehases Californias. Järgmisest aastast on oodata ka Model Y tootmist uues Hiina Gigafactory tehases, kus valmistatakse kõik sõidukid Hiina turule.

Tehniliselt jagab Model Y enamasti juppe Model 3 sedaaniga. Linnamaasturina on tegemist küll pisut praktilisema sõidukiga ja on 10% suurem, kui Tesla pisem sedaan.

Erinevalt Tesla siiani ainukesest linnamasturist, suuremast Model X-ist, ei saa Model Y tähelepanuväärseid “kajakatiib” tagauksi. Tesla on seekord lähenenud traditsioonilisemalt.

Suuruselt on Tesla uus linnamaastur sarnane BMW X3, Mercedes-Benz GLC ja Audi Q5 linnamaasturitega. Elon Musk on öelnud, et Model Y on sama praktiline nagu linnamaastur, aga sõidab nagu sportauto.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.