Linnamaasturid

Volkswagen toob turule uue erimudeli, milleks on sportlik linnamaastur

Volkswagen T-Roc jõudis müügile 2017. aastal ja seda on müüdud üle 200 000 ühiku.Fotod: Volkswagen.

Rubriiki toetab

Suurim valik 4x4 autosid
5 marki, 16 mudelit
Tutvu valikuga

Volkswagen toob järjekordse tootjana müügile sportliku linnamaasturi. T-Roc R-ist saab Golf R-i järel tootja teine sportmudel ning selle ametlik debüüt toimub peagi Genfi autonäitusel.

T-Roc-ist on alates 2017. aastal müügile jõudmisest saanud üheks tootja enimmüüdavaks mudeliks. Suuruse poolest võiks T-Roc R-i suurim konkurents tulla Volkswagen Grupi enda toodangust: Audi SQ2 ning Cupra Ateca.

Välimuselt tunneb sportlikuma maasturi ära agresiivsemate esi- ja tagastangede ning suuremate 18-tolliste velgede järgi, mille jaoks on kohandatud ka rattakoopad. Samuti on sõiduki kõrgust vähendatud kahe sentimeetri võrra.

Mootoriks on Volkswageni 2,0-liitrine neljasilindriline TSI üksus, mis toodab T-Roc R puhul 221 kW ning mille vääne jääb 400 Nm juurde. T-Roc R tuleb standardina 4Motion nelikveoga ning 7-käigulise topeltsiduriga DSG käigukastiga.

Nullist sajani kiirenduseks on 4,9 sekundit, mis on pool sekundit kiirem kui näiteks Cupra Ateca sportmaastur. Tippkiirus on T-Roc R-il elektrooniliselt piiratud 250 km/h juurde.

Salongis jäävad muutused pigem tagasihoidlikuks. R-tähistusega õmblusi võib leida nii istmetelt kui ka teistelt salongielementidelt. Suurimad muutused on tavaversiooniga võrreldes nahkne sportrool ning mõned kvaliteetsemad materjalid.

T-Roc R-i näidatakse esmalt Genfi autonäitusel, müügile võiks see jõuda enne 2019. aasta lõppu.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.