Uudis

Arvamus: tegid oma autole Instagrami konto? Okei, aga miks?

Fotod: Autor.

Telefon piniseb ning Instagram saadab teavituse. Sind hakkas järgima kasutaja nimega E46dreamer. Möödub kaks tundi ning siis piniseb telefon uuesti. Seekord on “Follow” nuppu vajutanud keegi E39_Blackbeauty või midagi taolist.

Sotsiaalmeedia ajastu võlud on huvitavad. Vähe sellest, et me täie rauaga oma beebidele, koertele ja muudele asjast mitteteadlikutele osapooltele Instagrami kontosid loome, siis viimased paar aastat on seda au saanud nautida ka autod. Lahkame tõeliseid esimese maailma probleeme, eksole!

Soovitavate kontode nimistus on sedatüüpi kasutajaid mustmiljon. Nime puhul on valem väga lihtne – kirjuta välja oma auto mudelinimetus või kerekood ning istuta sinna taha oma Mängukoopa või rate.ee-aegne kasutajanimi. Või siis midagi, mis iseloomustab su auto värvi või suunitlust.

Otseselt pole selles midagi imelikku, kui sa oma autole Instagrami konto teed. Näiteks ei taha sa oma erakontole autoteemalist sisu toppida või siis soovid läbi autokonto suhelda teiste autohuvilistega. Võib-olla on sul käes võimalused oma autost selgelt eristuva ja põneva sisu loomiseks, aga sellest pisut hiljem.

Eesti näitel on kahjuks aga suurem osa “autoinstasid” sisu poolest täiesti mõttetud. Kontot vaatama minnes tervitavad sind kaheldava väärtusega filtrist läbi lastud pildid üsnagi tavalistest autodest, mis on pargitud kuhugi pesulasse või päikeseloojangu kumas Rimi parklasse. Positutse sisuks on ehk mõni üksik viide mõnele suuremale kasutajale. #dieselpower #angeleyes või midagi taolist kirjelduses.

Tore et sul on selline auto, tore et sa oled selle üle uhke -peabki olema! Aga natukenegi võiks ju pingutada…

Seda asja saab huvitavalt ka teha, ausalt! Kui juba teed…

..siis tee seda vähemalt korralikult ja loo mingisugust väärtust. Kui sul ongi garaažis täiesti prillikivina säilinud ameeriklane või oled hoopis ette võtnud Porsche 911 ehituse, siis on sellisel Instagrami kontol juba erinevusele keskenduva väärtusega põhjendus olemas.

Teha Instagram oma täiesti suvalisele diiselmootoriga hallile E46 Touringule ning toppida sinna vaid kaldnurga all telefoniga tehtud mündipesulapilte, on lihtsalt serveriruumi raiskamine.

Ja kuna platvorm on pildipõhine, siis võib ju visuaali kõvasti investeerida. Eestis on terve rida andekaid ja osavaid autofotograafe, kes sümboolse summa eest su autost tõelise kunstiteose valmis manada võivad. Konto näeb kohe selliste piltidega ägedam välja.

Teine võimalus väärtust luua, on anda kontole mingi põnevam eesmärk, näiteks projektiauto ehituse kajastamine. Mingil määral seda tehakse ja õnneks aina tihedamalt ning Instagram on pisut üle võtmas margifoorumite “lugejate autode” rubriikide funktsiooni.

Toon paar head näidet – Metsakutsu on suutnud oma Porsche 996 projekti Instagrami väga ilusaks ja põnevaks teha. Samuti näiteks üks tuunitud Volkswagen Beetle konto. Kümneid häid näiteid on ka erinevatest BMW mudelite kontodest, kus on visuaali kõvasti investeeritud.

Autoinsta tegemine on seega täiesti normaalne ja vahva asi, aga ainult siis, kui sa sinna päriselt ka huvitavat sisu luua kavatsed. Pesulapildid ning fotod Olerexi parklas tiksumisest jäägu lihtsalt telefoni galeriisse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.