Uudis

Eelmisel aastal rakendati sundkindlustust paarikümnele tuhandele sõidukile

Foto: Shutterstock
Eesti Liikluskindlustuse Fond (LKF) saatis möödunud aastal 69 000 meeldetuletust automaatse liikluskindlustuse vältimiseks, mida oli 13 protsenti rohkem kui aasta varem.
Neile, kes jätsid meeldetuletuse tähelepanuta, saatis LKF mullu 27 500 automaatse liikluskindlustuse makseteatist.
LKF-i juhatuse liikme Lauri Potsepa sõnul enamik reageerib meeldetuletustele nii, et sundkindlustust ei teki. Siiski jääb osadel juhtudel LKF-i meeldetuletus tähelepanuta, näiteks kui auto ei ole töökorras.

Ise tuleb kontrollida

“Mõnikord ei saa inimene meeldetuletust kätte, sest on oma elukohaks registreerinud suvekodu. Seetõttu on mõistlik ise aeg-ajalt kontrollida, kas sõidukil on kindlustuskohustus,” ütles Potsepp.
Möödunud aastal saatis LKF üle poole meeldetuletustest ehk 40 300 e-postiga ning ülejäänud tavapostiga. E-postiga saavad meeldetuletuse need, kes on oma eesti.ee e-posti suunanud isiklikule e-posti aadressile.
2019. aasta lõpus oli 12 741 automaatse liikluskindlustuseta sõidukit või nende haagist. Seda on 552 võrra vähem kui 2018. aasta lõpus.
Automaatne liikluskindlustus on kindlustamata sõiduki sundkindlustus, mis tekib liikluskindlustuse kohustuse täitmata jätmisel. Kui sõidukit ei kasutata pikema aja jooksul, siis tuleb see automaatse liikluskindlustuse vältimiseks liiklusregistrist kustutada.
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.