Uudis

Uues rakenduses saad vaadata, kas sinu auto on rikkumisega pardakaamerale jäänud

Eestlaste tehtud liiklusrakendus Supervaisor on välja toonud uue funktsionaalsuse, millega saad vaadata, kas sinu auto on mõnele Supervaisori poolt kogutud videole jäänud.

Seda klippi saab näha ainult auto omanik ise. Samuti on võimalik lehel jätta auto omanikule sõnumit tema käitumise kohta.

Pikem põhjendus, miks Liikluslugu.ee loodi, on kirjas Supervaisori looja Silver Keskküla blogipostituses. Lühidalt on idee selles, et kogemata (või ka teadlikult) liikluseeskirju ignoreerida on lihtne ja kui just politseile ette ei jää, siis kogu sinu liikluskäitumise tagasiside on kaasliikleja signaal või tõsisemal eeskirjade rikkumisel ebaviisakad hüüatused, kui peaksid veel olema kuuldeulatuses.

Kas tahaksid teada, mida sa valesti tegid?

Lehe loojad küsivad, et mis oleks, kui liikluskäitumise tagasisideks eksisteeriks kanal — võimalus teada saada, milliseid rikkumisi teised liiklejad märkavad, mis neid sinu käitumises häirib ja võib-olla isegi, mismoodi sinu liikluskäitumine neid tundma paneb?

Tagasisidekanal võimaldaks saada:

  • reaalset ja objektiivset vaadet oma käitumisele teiste liiklejate vaatenurgast (videod)
  • subjektiivset tagasisidet, millel on inimlikum dimensioon
  • võrdlevat statistikat oma liikluskäitumise kohta võrreldes teiste liiklejatega
  • infot teistelt kodanikelt, kui sõidukil näiteks mõne tule pirn on läbi põlenud
  • hoiatusi sõiduki peatse teisaldamise kohta
  • infot mis iganes intsidendi kohta, mis nõuab sõidukijuhilt kohest tähelepanu (auto signalisatsioon undab jms)
  • meeldetuletuse, kui liikled kindlustuseta või ülevaatuseta

Supervaisor on Tallinna liiklust jälginud nüüd juba üle aasta ja videole on jäänud juba kümned tuhanded liiklejad. Kui sulle pakuvad huvi sõnumid teistelt liiklejatelt või kas ja millal oled kaasliiklejatele jäänud silma ohtliku liikluskäitumisega, siis mine Liikluslugu.ee lehele, sisesta oma auto registreerimismärk ja järgi edasisi juhendeid.

Päris kohe siiski veel videosid näha ei saa, sest hetkel käib töö koos riigi infosüsteemi ameti ja maanteeametiga, et leida sobivaim lahendus, mis teeks liiklusregistri päringu nõusoleku andmise kasutaja jaoks võimalikult lihtsaks.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.