Kasutatud autode TOP 15: need pruugitud sõidukid pakuvad Eesti lugejale enim huvi

Fotod: Pille Russi, Geenius Meedia, tootjad

Meie kasutatud autode andmebaas täieneb iga päev ning praeguseks on kogunenud juba piisavalt andmeid, et üldistusi tegema hakata. Kas need ongi Eesti autoturu unistuste autod?

Kui lugejate huvi arvestada, siis küll. Paljud on loogilised ja tänavapildis ka nähtavad, mõne puhul oli üllatust rohkem.

15. BMW 3. seeria E9x

Kas sportlikuks peetav auto peab samal ajal olema suur ja mahukas, kannatagu selle nimel kas või margile palju kuulsust toonud vahetud sõiduomadused? Niinimetatud E9x põlvkonna 3. seeria autodega hakkas BMW käima just mööda seda küsitavat teed, kuid müügiedu säilis sellele vaatamata. Tundub ahvatlevalt odav, kuid kahjuks on vastikuid tüüpvigu palju.

14. Škoda Superb

Uuemat versiooni edastas napilt teise põlvkonna Superb, millel on ajaga ­välja löönud terve hulk vastikuid ­probleeme. Mitut neist saab õnneks vältida, kui valida n-ö õige mootor ja käigukast. Kasutada on super, aga vastupidavus sõltub versioonist.

13. Mercedes V-klass

Juba üsna vana, aga ikka hullult kallis. Kas kõrge hind on põhjendatud? V-klassi Mercedes sai Viano-nimelisest eelkäijast igapidi palju etem ning see kajastub ka kaubikupõhise luksusmaht­universaali hinnas. Odavalt ei leia seda siiani, kuigi vanemad eksemplarid on maanteid mõõtnud juba seitse-kaheksa aastat.

12. BMW X3

Väga hea auto, aga ühe suure probleemiga. Teise põlvkonna BMW X3 sai eelkäijast ilusam ning see tagas ka müügiedu. Töökindlus on hea, kuid ostul tasub eriti teravat tähelepanu pöörata mootori seisukorrale.

11. Dodge Challenger SRT

Ameerikalikku mõttelaadi sümboliseerivaid autosid on palju, aga erilist käsitlemist nõuab just muskelauto Dodge Challenger, mida on toodetud juba kolmteist aastat ja palju näha ka meie tänavapildis. Kui kulukas on sellise muskelauto pidamine ja millist versiooni eelistada?

10. Volkswagen Passat B8

Praegugi uuena müügil olev Passat jätkab traditsiooniliselt suurepäraste kasutusomadustega ning on palju töökindlam kui eelmise põlvkonna auto. Kas sel mingeid vigu või ohukohti üldse on?

9. Subaru Outback

Hoogsalt muutunud automaailmas tundub suure Subaru Legacy ja selle kõrgema kliirensiga venna Outbacki tohutu müügiedu pisut veider. Kümne aasta eest oli see paar tihti suisa müügitabeli esiviisikus. Järelturul tähendab see ühtaegu korralikku valikut ja häid hindu.

8. Mercedes-Benz GL-klass

Mercedese hiiddžiip loodi silmas pidades Ameerika turgu. Mugavust ning ruumikust pakub see tõesti, aga pidamiskulu on auto klassile vastavalt suur. Millist versiooni eelistada?

7. Jeep Grand Cherokee

Võimsust ja mugavust jagub, töökindlusprobleeme kahjuks samuti, sest neljanda põlvkonna Jeep Grand Cherokee sai tootmisküpseks ettevõtte jaoks keerulisel perioodil. Ehk seetõttu on seda džiipi korduvalt tagasi kutsutud ning välja on löönud ka paar väga kulukat viga.

6. Volvo XC70

Suure Volvo maastikusuutlik versioon, mida esitleti koos kolmanda põlvkonna V70­-ga aastal 2007. Põhiosas on tegu muidugi sama autoga, aga küllap meelitab inimesi XC70-­t valima seesama, mis on linnadžiipide buumi taga: auto tundub suurem ja uhkem, kuigi kindlasti on neidki, kes tõesti vajavad nelikvedu ja suuremat kliirensit.

5. Ford Mondeo

Ford Mondeo neljas põlvkond on eelkäijatest suurem ja pehmem, töökindlus on seni hea, aga mõne võimaliku kuluka probleemiga tuleks ostul ikkagi kursis olla, sest rahakotist võib remondiks haihtuda tuhandeid eurosid.

4. Mazda 6

Mazda 6 on alati töökindlusega hiilanud ja kolmanda põlvkonna auto ei ole erand. Rooste seda mudelit ei kimbuta, aga üht mootorit on targem vältida.

3. Audi A6

Audi A6 on ilus ja sõidab mõnusalt. Kõrgetel kohtadel on selle põlvkonna mudel ka erinevates „vastupidavustabelites”, ületades reeglina mõlemat rivaali (BMW 5. seeria ja Mercedes C-klass). Aga nii mootor kui ka käigukast ähvardavad ühel hetkel suure remondiarvega. Üllatuslikult oli väga populaarne ka Audi RS 6 ülevaade.

2. Chrysler Grand Voyager

Chrysler Grand Voyager ja selle facelift’itud järglane Lancia Voyager ahvatlevad ameerikaliku küllusega, aga enne ostu tasub tüüpvigade koha pealt silm lahti hoida. Praktilisuse osas vastast muidugi raske leida.

1. Volvo XC90 ja Volvo S90/V90

Kuna tehniliselt on tegemist väga suures osas sarnaste autodega ning ka nende populaarsus oli põhimõtteliselt võrdne, siis läks esikoht “jagamisele”. S90/V90 tuli müügile enam kui aasta pärast Volvo esimest n-ö uue põlvkonna autot, hiinlaste käe all sündinud luksusdžiipi XC90. Kui XC90 sai üsna palju kriitikat, siis S90 ja V90-ga on lugu parem.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.