Uudis

Klassikaliselt sportlik: uus Toyota Supra on nüüd kohal

Foto: Toyota.

Toyota Supra leketel on nüüd lõpp peal, sest täna avalikustati ametlikult Toyota legendaarse sportauto uus põlvkond.

Uhiuus Toyota GR Supra on ametliku info kohaselt seni parim Supra, mille disain on endiselt inspireeritud algsest 2000GT mudelist.

Autot arendanud meeskond veetis arengufaasis hulga aega Nürnburgringi rajal nii prototüübi kui ka vanemate Supra mudelitega. Viimase heakskiidu andis autole Toyota president Akio Toyoda, kes katsetas uue põlvkonna mudelit Nürnburgringil ka isiklikult.

Tagavedu ja ridamootor

Uus Supra valmis suuresti Toyota ja BMW koostöös, mistõttu leiab selle kapoti alt kolmeliitrise ja kuuesilindrilise ridamootori. Võimsus ja pöördemoment on sel vastavalt 340 hj ja 500 Nm ning kaksikpritse na turbolaaduri tehnoloogilised lahendused peaks tagama klassi suurima pöördemomendi juba madalatel pööretel.

Käikude vahetamine toimub uuel Supral kaheksakäigulise automaatkastiga, mille puhul on madalamad käigud spetsiaalselt lühemaks jäetud. Juhile on labade abil siiski jäetud ka vabadus ise käiku vahetada. Sõidukil on olemas ka Launch Control ehk paigaltvõtmise funktsioon, mis aitab saavutada 4,3-sekundilist nullist sajani kiirendust.

Lisaks käikude manuaalsele vahetamisele võib juht valida ka spetsiaalse sportrežiimi, mis kohandab vastavalt käiguvahetust, mootorihääli ja -tundlikkust, amortisaatorite tööd, juhitavust ja aktiivse diferentsiaali omadusi. Suurima kontrolli omamiseks võib seadistada stabiilsuskontrolli ka võidusõidurežiimile, kuna sedasi sekkuvad auto süsteemid juhi tegevusse võimalikult vähe.

Klassikaliselt sportlik disain

BMW ja Toyota koostöö ei piirdu vaid mootoriga ning sellest saab selgelt aru ka uue Supra salongist, mida võib praktiliselt BMW Z4 koopiaks nimetada. Supra salong on loodud eelkõige juhi vajadusi arvestades, kuigi sportiste on olemas ka kõrvalreisija jaoks.

Tõenäoliselt tunnevad välimuselt uue Supra ära kõik inimesed, kes on vähemalt korraks näinud mõnda mudeli vanemat põlvkonda. Pikk kapott, kompaktne kere, jõualised tagatiivad ja sisseehitatud spoiler annavad sõidukile lisaks sisule ka tõelise sportauto välimuse.

Tänapäeva disainielemente võib kohata näiteks esitulede juures, kus nii päeva- kui suunatuledena toimivad LED-tuled auto jäika olekut ilmestavad.

Täpne kaalujaotus ja A90 erimudel

Auto juhitavust mõjutavad suuresti eriti jäik konstruktsioon ning täpne 50 : 50 kaalujaotus, mille saavutamiseks tuli mootor viia nii kaugele auto sisemusse kui võimalik. Klassikaliselt tagaveolise Supra vedrustus on sillati erinev ning kerge tagavedrustus koos jäiga alusraamiga peaks tagama parima võimaliku kontrolli rataste üle.

Toyota GR Suprat saab osta kahes variandis: Sport ja Premium. Kui Sport versiooni varustusest leiab kõik tänapäevased varustuselemendid nagu kahetsoonilise kliima, adaptiivse kiirusehoidik ja pikivahehoidja, võtmeta sisenemine ja kohanduvad tuled, siis Premium paketiga lisanduvad varustusse musta värvi nahkistmed, 12-kõlariga JBL helisüsteem, esiklaasinäidik ja juhtmeta telefonihoidik.

Euroopa esimesed 90 tellijat saavad valida ka piiratud A90 Edition mudeli, mis tuleb eraldi matt värvi, eriliste mustade velgede ja erilisema nahksisuga.

Eesti kohta hetkel hinnakiri puudub, kuid näiteks Suurbritannias on sõiduki baashinnaks 59 000 eurot ja ligi 64 000 eurot täisvarustuses A90 erimudeli jaoks.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.