Uudis

Nissani endine juht Carlos Ghosn põgenes saladuslikul moel Jaapanist, et end ebaõigluse eest kaitsta

Renault-Nissan-Mitsubishi Liidu tegevjuht ja esimees Carlos Ghosn.Foto: Scanpix/Reuters/Regis Duvignau.

Endisel Nissani juhil Carlos Ghosnil pole olnud head ajad ning ta on pidanud kohtuistungi ootuses veetma Jaapanis aega range järelvalve all ilma ligipääsuta internetile ja telefonile. Istung tema kahtlaste finantstehingute asjus pidi algama 2020. aasta aprillis.

Nüüd selgus ootamatult, et kolme erinevat kodakondsust omav Ghosn ilmus ootamault välja Liibanonis, mis on üks tema koduriikidest, vahendab Autocar. Tõenäoliselt lahkus ta Jaapanist  eralennukiga, kuid kogu olukord on väga segane, sest Jaapani võimude sõnul ei ole tema koduaresti tingimusi muudetud, kolm passi on hoiul tema advokaadi käes ning ka piirivalvel puudub info, kust ja kuidas Ghosn riigist minema pääses.

Carlos Ghosn ise andis teada, et ta ei põgenenud mitte õigusemõistmise, vaid ebaõigluse eest. Tema sõnul on ta juba ette süüdi mõistetud ning tegemist on poliitilise protsessiga, Jaapani kohtuvõim ei austa inimõigusi ega rahvuvahelist õigust. Ghosn ütleb, et lõpuks on tal ligipääs meediale ja ta saab vabalt suhelda ning ennast kaitsma asuda.

Ilmselt tähendab Ghosni käik seda, et kogu protsess venib palju pikemaks ja keerulisemaks, kui see niigi oli.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.