Uudis

Opel avaldas uue Mokka hinnad ja võtab juba vastu ka tellimusi

Opel Mokka-e.

Esimese põlvkonna kompaktset linnamaasturit Mokka esitleti 2012. aastal. Nüüd naaseb Mokka täiesti uue mudelipõlvkonnaga ning valikus on ka elektriline versioon.

Uus Mokka on saadaval nelja varustustasemega. Comfort tase pakub suurepärast standardvarustust, näiteks nii esimesi kui ka tagumisi LED tulesid, liiklusmärkide tuvastust, kokkupõrkehoiatust, sõidurajalt lahkumise hoiatus- ja abisüsteemi ning digitaalset 7-tollist puuteekraani.

Innovation Plus ja GS Line Plus varustustasemed lisavad automaatkliimaseadme, kuues suunas reguleeritava juhi ja kaassõitja istme, tahavaatekaamera ja tagumised parkimisandurid.

Tippvarustus Executive sisaldab muu hulgas adaptiivseid LED Matrix esitulesid, adaptiivset kiirushoidikut, 12-tollist digitaalset näidikupaneeli, nahkpolstrit ja juhiistme massaažifunktsiooni.

Lühem, aga ruumikam

Vaatamata natuke pikemale teljevahele, on uus 4,15 meetrit pikk Mokka oma eelkäijast 12,5 sentimeetri võrra lühem. Siiski on Mokka viiele reisijale sama ruumikas ning pakiruumi maht on kuni 350 liitrit.

Julget välisdisaini iseloomustavad lühikesed ülendid ja laiust rõhutavad detailid. Ühtlasi on uus Mokka esimene auto, mis kannab Opeli uut tunnuslikku esiosa – nimega Opel Vizor.

Uue põlvkonna mudelina on Mokka ka täielikult digitaliseeritud ekraanidega. Lai horisontaalne näidikupaneel sisaldab kaht laiekraani; juhi ees asuv ekraan on kuni 12-tolline.

Kõik ei olegi puutetundlik!

Samas panid Opeli sõnul insenerid suurt rõhku digitaalsusest võõrutamisele: et vältida juhi tähelepanu häirimist, muudeti auto kasutamine võimalikul intuitiivseks. Kõige olulisemaid funktsioone juhitakse endiselt nuppudega, selleks ei pea ekraanide alammenüüdes otsima.

Mokka on algusest peale sisepõlemismootoriga mudelite kõrval saadaval ka elektrilise versioonina. Bensiinimootorid on turboga 1,2-liitrised, mille võimsus jääb vahemikku 100 – 130 hobujõudu, 1,5-liitrisel diislil on 110 hobujõudu.

Täiselektrilise Mokka sõiduulatus on 324 km (WLTP), selle elektrimootor arendab 136 hj, maksimaalne pöördemoment on 260 Nm. Valida saab kolme sõidurežiimi vahel – Normal, Eco ja Sport – vastavalt oma sõidustiilile. 100 kW alalisvooluga kiirlaadimine võimaldab aku 80% ulatuses täis laadida vaid 30 minutiga.

Uus Mokka pakub tootja sõnul luksuslikematest autoklassidest pärinevaid tehnoloogiaid laiemale ostjaskonnale. Mokka valgustuses kasutatakse selles autoklassis unikaalseid tipptehnoloogiaid nagu 14 LED elemendiga adaptiivsed ning seega pimestamisvastased IntelliLux LED Matrix esituled (lisavarustus).

Juhiabisüsteemide hulka kuuluvad näiteks Stop & Go funktsiooniga adaptiivne kiirushoidik, mis muudab ummikutes liikumise lihtsamaks. Mokka suudab oma tegevust automaatselt kohandada ees liikuva sõidukiga, seejuures ei pea juht kasutama piduri- ega gaasipedaali. Kokkupõrkehoiatus, automaatne hädapidurdus ja jalakäijatuvastus toimivad kiirusel üle 5 km/h.

Esimesed uued Mokkad jõuavad Eestisse 2021. aasta aprillis ja baashinnad on järgnevad:

Mokka Comfort 100 Turbo 16 400 €
Mokka Comfort 130 Turbo A 19 000 €
Mokka Innovation Plus 130 Turbo A 21 400 €
Mokka-e Comfort 136 32 400 €

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.