Uudis

Vähem kui miljon maksev Aston Martin V12 Speedster on konkurentide seas kõige soodsam

Aston Martin kinnitas juba jaanuaris, et Genfi autonäituse paiku näeme midagi tõesti erilist ja nüüdseks on saladus avalik. Aston Martin V12 Speedster on ekslusiivne katuseta superauto, mis ei tohiks kedagi külmaks jätta.

Speedsteri-laadsed autod on kohati väga arusaamatud sõidukid. Enamus iseenesest mõistetavad on kadunud, nagu näiteks katus või isegi esiklaas, kuid samas on asemel palju kergem ja ekstreemseid sõiduelamusi pakkuv masin.

Aston Martin V12 Speedster pole mingisgune erand. Suur, kahe turboga V12 mootor on laenatud Aston Martin DBS Superleggerast ja toodab pisut üle 700 hj ja 750 Nm, kuigi täpsed näitajad pole veel kinnitatud.

Muidugi on auto tagaveoline ja ZF automaatkastiga, nagu enamus praegused briti autotootja sportautod. Kiirendus sajani kestab vaid 3,5 sekundit ja tippkiirus on 340 km/h. Selline kiirus võib ilma esiklaasita olla huvitav elamus.

Kuna V12 Speedster on üsna ainulaadne auto, on see ehitatud ka ainulaadsele platformile. Osaliselt on laenatud osi Vantage kupeest ja samuti ka DBS Superleggerast.

Disaini osas on uus Aston Martin kindasti tähelepanuväärne. Mootor paikneb ees keskel, muutes esiotsa pikaks. Tagaosa on Aston Martini sõnul osaliselt inspireeritud F/A-18 hävituslennukist nagu ka Skyfall Silver nimeline metallikvärv.

Interjööris on omajagu tuttavaid elemente olemasolevatest, tavalisematest Aston Martinitest. Kuid pikk tala kahe istme vahel annab ilmselgelt märku, et tegemist pole mingi tavalise autoga. Palju on ka punaseid detaile, mis on jällegi saanud inspiratsiooni hävituslennukist.

Aston Martin muidugi rõhub V12 Speedsteri poolt pakutud toorele ja meeliülendavale sõiduelamusele. Nagu seda teevad ka konkurendid McLaren Elva ja Ferrari Monza SP1 ja SP2 mudelid.

Kõige huvitavam on aga fakt, et kuigi Aston Martin V12 Speedster on konkurentide seas kõige ekslusiivsem (toodetakse vaid 88 autot) on see samas ka kõige soodsam. Hetke info kohaselt peaks erilise auto hind algama umbes 881 000 eurost, kuid seda enne makse.

Võrdluseks maksab McLare Elva 1,5 miljonit eurot ja Ferrari Monza SP1 või SP2 mudelid umbes 1,7-1,8 miljonit eurot. Umbes kaks korda kallim kui Aston Martini pakkumine.

Vaata ka detailset videoülevaadet Aston Martin V12 Speedsterist siit:

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.