Uudis

Warner Bros soovib Nolani filmi jaoks kuuks ajaks Laagna tee sulgemist

Laagna tee ehk Lasnamäe kanal.Foto: Scanpix/Postimees/Mihkel Maripuu.

Filmikompanii Warner Bros on avaldanud soovi tänavu aasta suvel korraldada filmimisi Laagna tee kanalis, mis tooks kaasa Lasnamäe olulise transpordisoone sulgemise kuni üheks kuuks.

Tallinna linnavalitsuse teate kohaselt tuleb Laagna tee sedavõrd pikaks perioodiks sulgemiseks põhjalikult analüüsima, kas ja kuidas filmikompanii soovid mahuvad tegelikku olukorda, mida see piirkonnale filmivõtete ajaks kaasa toob ja kuidas tekkivad transpordiprobleemid lahendada.

Linna avalike suhete direktor Ain Saarna kinnitas, et Tallinna Transpordiamet analüüsib võimalike filmivõtetega linnas tekkivat olukorda ning linnavalitsuse tasemel arutatakse teemat järgmisel nädalal. „Sel nädalal ei maksa linna lõplikku seisukohta oodata, sest teema on linna toimise seisukohalt kiirotsustamiseks liiga komplitseeritud. Elu Tallinna linnas peab olema võimalik ka suurfilmi võtete ajal“, ütles Saarna.

Fakt on see, et kuuks ajaks liikluse sulgemine häiriks oluliselt tavaliiklust ja ühistransporti ning kanalist ühistranspordi ümberkorraldamine nõuaks uusi marsruute, peatuste asukohti ja tähendab ka pikemaid sõiduaegasid. Paratamatult tooks selline muudatus kaasa ka ummikuid.

Muudatus tähendaks ümberkorralduse jaoks liikluse reguleerijate kaasamist ja suunajate paigaldamist, et inimesed uued ühistranspordi peatused üles leiaks. Pikemaajaline Laagna tee sulgemine tähendaks ka seda, et päästeteenistusestel tuleks läbi töötada uued alternatiivsed marsruudid.

Tänavu suvel algavad Tallinnas Christopher Nolani uue filmi “Tenet” võtted.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.