Autoeksperdi blogi

Lihtne jõulukink, mis paljude autojuhtide elu mugavamaks teeks

Kas tead seda tunnet, kui istud talvehommikul autosse ja kogu salong lihtsalt õhkab külma? Seda hetke, kui auto ei ole veel soojaks läinud ja külmad istmed panevad lisapaari pükste järele soovima?

Paljudes autodes on muidugi olemas istmesoojendus, mis tihti kliimasüsteemist kiiremini reisijaid soojendama hakkab. Kuigi istmesoojendus on praktiliselt kõikides uutes autodes baasvarustuses, leidub siiski suur hulk inimesi, kelle autos selja ja tagumiku soojendamine vaid unistuseks jääb.

Selle asemel, et uuest ja rikkalikuma varustusega autost unistama hakata, tasub mõelda tunduvalt kiirema ja soodsama variandi peale.

Tõenäoliselt soodsam kui uuena ostes

Nimelt on ka järelturult võimalik soetada istmesoojenduse komplekt, mis toimib täpselt samamoodi (või isegi paremini) kui tehases paigaldatud süsteem. Kusjuures istmesoojenduse tagantjärele paigaldamine on üldjuhul soodsam kui uut autot ostes selle lisavarustusena soetamine.

Autoeksperdi e-poest leiab näiteks ainult 50 euro eest kaheastmelise istmesoojenduse komplekti, mis soojendab nii reisija selga kui alaosa. Kuigi novembrikuus on jõulukinkide peale mõtlemine veel mugavalt kauge mure, siis istmesoojenduse komplekt võiks nii mõnegi autoomaniku jaoks üks parimaid võimalikke üllatusi olla.

Saab ka tagumistele istmetele

Samuti sobib see hästi ka iseendale kingituseks. Eriti kui paigaldada istmesoojendus ka kõrvalistujale, sest sedasi saad jätta mulje, et muretsed eelkõige kaasreisijate mugavuse pärast.

Enamasti paigaldataksegi järelturu istmesoojenduse komplekte just esimesele kahele istmele, kuigi olenevalt sõidukist saab istmesoojendusi mõnel juhul ka tagumisele pingireale tagantjärele paigaldada.

Igal juhul tasuks järgmine kord külmas autos kätega jalgu hõõrudes mõelda sellele, mida vaid paaritunnine käik töökotta su mugavuse jaoks tähendada võiks.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.