If Kindlustuse blogi

Äsja vahatatud ja poleeritud auto satub õnnetusse: kas kindlustus hüvitab uue osa detailimise?

Foto: Shutterstock.

Auto sise- ja välispesu on täiesti tavalised nähtused ning teada ilmselt kõikidele autoomanikele, ent viise välimuse parandamiseks leidub veelgi rohkem. Näiteks kere töötlemine poleerimise ja vahatamise näol, mida nimetatakse detailinguks. 

Kui äsja detailingust tulnud auto avariisse satub, tekib üldjuhul vajadus ühe või enama keredetaili remondiks või väljavahetamiseks. Kui kogu muu auto on kenasti ära viimistletud, tasub seda mõistagi teha ka uue või remonditud detaili puhul. 

Kas kindlustus katab need kulud? 

Hoia alles arve

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus räägib, et kõik sõltub konkreetsest sõidukist. Praktikas lastakse ka remonditud detailidele töötlus tõepoolest teha, ent inimesel on kindlasti vajalik ette näidata tehtud töö kohta käivat arvet, et teha kindlaks, millal autole detailing teostati.

Kehtib põhimõte, et kaskokindlustuse klientide sõiduk taastatakse kahjueelsesse olukorda. See sisaldab endas vajadusel ka näiteks akende või kere kiletamist. Liikluskindlustus korvab kahjud ainult juhul, kui õnnetuse põhjustas keegi teine. 

Vahatamise osas tuleb jälgida seda, millal see autole teostati. Teadupoolest vaha kulub ning kui vahatamine on tehtud pikka aega tagasi, siis ei kuulu see enam taastamisele. Kui aga on tegemist äsja peale kantud vahaga, kuulub ka see hüvitamisele. 

Kaskokindlustuse olemasolu korral hüvitatakse veel lisaks kuni 1000 euro väärtuses tootjaväliselt paigaldatud osad, näiteks valuveljed, spoilerid või lisatuled. Hüvitise limiiti saab mõistagi vajadusel ka suurendada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.