If Kindlustuse blogi

Huvitav küsimus: kas ka murutraktorile saab sõlmida kaskokindlustuse?

Murutraktor ei ole tänapäeval enam luksusese või ainult haljastusfirma töövahend, vaid enamike vähegi suuremate majapidamiste tavavarustus. Aeg, mis õnnestub nende abil kokku hoida, on rohkem väärt.

Sama käib teiste töömasinate kohta, kaasa arvatud ATVd ja minitraktorid, mis koduseks kasutamiseks on soetatud. Eesmärk pole nendega teenust pakkuda, vaid oma igapäevased tööd maal lihtsamaks muuta.

Kõigega, millega liigutakse, on aga võimalik õnnetusse sattuda. Mitte just maanteel kokkupõrkesse, ent ümber minna, kuhugi pihta või vahele sõita saab nendega küll ja remondikulu võib olla päris suur.

Tekib õigustatud küsimus, kas neile saab osta ka kaskokindlustust? Lühike vastus on “ei”, aga riske saab maandada teistmoodi.

Kodu- ja vastutuskindlustus on päästerõngaks

Nimelt lähevad sellised liikurid ja muud töövahendid reeglina kodukindlustuse alla, mis katab erinevate õnnetuste kahjud. Näiteks kui hoones, kus masin asub, tekib tulekahju. Või kui murdunud puu purustab masina või juhtub tööõnnetus.

Kui lepingutingimusi pole raskelt rikutud (näiteks masina juhtimine joobeseisundis), siis aitab kodukindlustus kulusid katta. Kindlustuskaitse alla lähevad ka loodusõnnetuste ning varaste poolt tekitatud kahjud.

Teatud mahus pakub kindlustus kaitset ka väljaspool kodu toimunud kahjude vastu

Tingimus, mis on ilmselt kõige olulisem ATVde puhul, on õnnetuse toimumise koht. Kui see juhtub kodu piires, siis on kindlustuskaitse täismahus. Kui aga õnnetus toimub kuskil eemal, siis kehtib kindlustuskaitse miinimumväärtuses ehk lepingus määratud summas (If kindlustusel tavaliselt 1000 eurot). Näiteks kui ATV läheb metsas ümber või kukub jõkke, siis täismahus seda kahju ei kaeta.

Igal juhul on kalliste seadmete puhul mõistlik oma riske ja hirme kodukindlustusega maandada.

Aga teistele tehtud kahju?

Kuna enamik selliseid kodus kasutatavaid liikureid ei ole mõeldud maanteesõiduks, siis ei saa neile ka liikluskindlustust teha, mis aitab kellelegi teisele tehtud kahjude osas.

Aga on olemas vastutuskindlustuse toode, mis katab just sellised kahjud. Näiteks kui tagurdate oma murutraktoriga naabrimehe kallile autole otsa või langetate puu kellegi hoone katusele.

Kodukindlustuse ja erinevate kaitsete hinda saab arvutada siit.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.