If Kindlustuse blogi

Kas liikluskindlustust saab osta ka näiteks üheks või kümneks päevaks?

Teatavasti sõlmitakse liiklus- ja kaskokindlustuslepinguid üheks aastaks, harvem lühemaks perioodiks.

Vahel võib tekkida aga vajadus näiteks hobiauto vaid paariks päevaks kindlustada, et sellega garaažist kogunemisele ja tagasi sõita. Sellisel juhul ei ole kuuks ajaks lepingu sõlmimine inimese jaoks rahaliselt otstarbekas.

“Kindlustust on võimalik osta ka kasvõi üheks päevaks, see on inimese enda valik,” selgitas If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuht Reet Veilberg. “Arvestada tuleb muidugi sellega, et mida lühemaks perioodiks poliis sõlmida, seda kallim selle päevahind tuleb.”

Pidevalt kasutuses olevate sõidukite puhul on kõige soodsam alati kindlustusleping sõlmida võimalikult pikaks perioodiks: näiteks kuus kuud või aasta. “Kui pidevalt liikluskindlustust nii öelda jupitada, tuleb lõpuks kindlustuse hind ikkagi kallim,” lisas Veilberg.

Ifi e-büroos kindlustust soetades saab klient ise valida, milliseks perioodiks ta lepingut sõlmida soovib – välja on toodud nii tavapärased variandid kui ka võimalus ise lepingu aeg määrata.

Kui autoga ei ole tõesti vaja üle paari päeva või nädala sõita, siis võibki olla soodsam kindlustus ainult selleks perioodiks soetada.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.