If Kindlustuse blogi

Kuidas saan kontrollida enda sõiduki liikluskindlustuse kehtivust?

Kõige lihtsam võimalus on kindlustuse olemasolu kontrollida Liikluskindlustuse Fondi lehelt.Foto: Shutterstock

Projektiautod on saanud aasta-aastalt inimeste hulgas üha populaarsemaks, olgu need siis näiteks autod, millega sõidetakse ainult suvel. Mõni leiab endale ka just talvisteks lõbusõitudeks sobiliku sõiduki. Kui kellegi koduhoovis on selliseid sõidukeid, mis ei ole ehk igapäevases aktiivses kasutuses, siis kuidas saab kontrollida nende liikluskindlustuse kehtivust?

Kiireim võimalus on Liikluskindlustuse Fondi leht

Kõige lihtsam võimalus on kindlustuse olemasolu kontrollida Liikluskindlustuse Fondi lehelt, kuhu soovitud sõiduki registrimärki või vin-koodi sisestades saate kõige kiiremini info, kas sõidukil on olemas kehtiv liikluskindlustus.

Kui autol ei ole aastaringset liikluskindlustust, siis tasub kindlasti enne liiklusesse asumist selle olemasolu üle kontrollida. Kui kindlustus puudub, siis ära kohe stardi, vaid sõlmi enne sõitma minekut kindlasti vajalik liikluskindlustus. If Kindlustuse iseteenindusest poliisi ostes hakkab see peale tasumist koheselt kehtima ja sõit võib rahulikult pihta hakata.

Ka kaskokindlustust tasub kaaluda

Kui soovid autole lisakaitset, siis tasub kindlasti soetada ka kaskokindlustus, mis võib päästa sind ebameeldivatest kulutustest. If Kindlustus pakub erinevaid kaskopakette, mille seast on võimalik valida endale sobivaim.

Kõik need kaskokindlustuse paketid pakuvad näiteks hea kaitse metsloomadega seotud õnnetuste puhul. Sellise õnnetuse korral on kliendi omavastutus 0 eurot ning viga saanud sõiduk pukseeritakse soovitud sihtkohta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.