KÜSIMUS Kuidas registreerida kindlustusjuhtum, kui puudub vastav blankett?

Toimunud liiklusõnnetust ei tohi kindlasti jätta registreerimata.Foto: Shutterstock

Autoga õnnetusse sattudes on kõige olulisem õnnetusjuhtum registreerida. Kuigi varem oli soovitatav hoida vajalikku liiklusõnnetuse vormistamise blanketti auto kindalaekas, siis ikka kipub nii juhtuma, et kui õnnetus juhtub, siis pole paberkandjal blanketti kusagilt võtta. Kas siis jääb õnnetus registreerimata?

Kindlasti mitte. Korrektse paberkandjal blanketi puudumine pole kindlasti põhjus, miks jätta õnnetus registreerimata. Pealegi liigub maailm aina enam paberivaba keskkonna poole. Eesti Liikluskindlustuse Fond on selleks välja töötanud eraldi veebirakenduse, kus on võimalik mobiilis otse õnnetus kirja panna. Seal on kirjas kõik vastavad juhised, mida peab õnnetuse järgselt üles märkima ning milliseid pilte teha.

„Lihtsamate juhtumite puhul, kus inimene viga ei saanud ja häirekeskust teavitama ei pea, saab õnnetuse registreerida ka ilma mobiiltelefoni või liiklusõnnetuse vormistamise blanketita. Näiteks võib kasvõi paberi peale vabas vormis õnnetuse kirja panna, sündmuskohast ja sõidukite paiknemisest skeem joonistada ja kõikide osapoolte poolt allkirjastada,” selgitab If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus. Kindlasti ei tohi õnnetust registreerimata sündmuskohalt lahkuda.

Enne liiklusesse asumist tasub kindlasti veenduda, et autol oleks olemas kehtiv liikluskindlustus. Oma sõiduki liikluskindlustuse hinna saad arvutada siin! Mõistlik on oma autot kaitsta ka kaskokindlustusega, selle hinda saad arvutada siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.