Mis saab, kui kaotan autovõtmed?

Kui kaotad autovõtmed või need varastatakse, siis on abi kaskopaketist.Foto: Shutterstock

Kas oled leidnud ennast paaniliselt taskuid läbi otsimas, et kuhu küll need autovõtmed said? Hea, kui lõpuks need kolmandat korda samast taskust otsides üles leiad, kuid halvemal juhul võivadki need jääda kadunuks. Mis saab, kui võtmed on jäljetult kadunud? Kelle poole oma murega pöörduda?

Kui autovõtmed ongi kadunud või ära varastatud, siis on suur abi kaskopaketi olemasolust. If Kindlustuse riskijuhi Kristo Piiroja sõnul katab kaskokindlustus 300 euro ulatuses nii võtmete asendamise kui ümberkodeerimise kulud. Ja seda nii võtmete kaotamise kui ka lõhkumise korral. “Klientidel ei tule siinkohal ka omavastutust tasuda,” lisab Piiroja.

Hüvitisest piisab uute võtmete tegemiseks

Kui vaadata, kas 300 eurosest hüvitisest piisab, siis selle summa eest on võimalik uued võtmed saada. “Üldjuhul jääb keskmiseks hüvitiseks 240 eurot,” räägib Piiroja.

Nii ei pea võtmete kadudes kohe autolukku vahetama. “Oleme selle võimaluse oma kaskopaketti lisanud just lähtudes meie klientide soovist ja vajadusest,” märgib Piiroja, miks üldse If Kindlustuse võtmete kaotust või hävinemist hüvitab. Ja kliendid on olnud tänulikud.

Kõige kindlam on uute võtmete saamiseks pöörduda margiesindusse, kus saab vastavalt mudelile uued võtmed osta. Samas saavad selliste töödega hakkama ka erinevad võtmetele ja lukkudele spetsialiseerunud ettevõtted.

Siiski tasub meeles pidada, et tavalise liikluskindlustusega autoomanik hüvitisele lootma ei saa jääda ning siis tuleb tekkivad kulutused omanikul enda taskust kinni maksta. Selleks puhuks on siiski vaja kaskokindlustust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.