Suvised tormid lähenevad: mis saab, kui rahe kahjustab mu autot?

Rahe võib tekitada autole ootamatut kahju.Foto: Shutterstock

Rahe on meie kliimas üks ohtlikumaid ilmastikunähtusi, mis võib teha kahju nii inimestele, taimedele kui ka autodele, mis lageda taeva all seisavad. Mis saab kui suured rahekuulid autot kahjustavad?

Kui autol on olemas kaskokindlustus, siis ei pea pärast suuremat rahesadu liiga palju muretsema, sest rahe tekitatud kahju on kindlustusega kaetud ning kahjude likvideerimiseks tuleb ainult tasuta vajalik omavastutus. Kusjuures, Superkasko Lux+ paketiga on see koguni omavastutuseta.

Superkasko Lux+ paketi omanikud võivad rahulikumalt hingata ka teiste ilmastikuprobleemide puhul. Näiteks kui tormiga peaks puu auto peale kukkuma, siis on ka see 0-omavastutusega.

Jälgi ilmateadet

Õnneks rahet liiga sageli meil ei esine, kuid kui tuleb siis üldjuhul üllatusena. Vahel on siiski ilmaennustust jälgides võimalik ka rahe esinemist aimata. Kui tulevad uudised, et kuskil piirkonnas on rahet hakanud sadama, siis ehk tasub mõelda auto viimisele kuskile varjulisse kohta, olgu see siis parkimismaja vms. Parem karta kui kahetseda. 

Kindlasti tuleks vältida rahes sõitmist, kuna sel juhul on kahjude tekkimise võimalus veelgi suurem kui ainult pargitud auto puhul.

Kui oled täielikult autoga rahe kätte jäänud või jäämas ning kuskil lähedal varjualust ei paista, võib esiklaasi suuremast kahjust säästmiseks katta porimattidega.

Kaskokindlustuse hinda saad arvutada siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.