Inbanki blogi

Millistel kuudel on kõige parem aeg autot osta?

Autode ostmisel ja müümisel on teatav hooajalisus täiesti olemas. Mitte päris nagu kukeseentel, kus tõeline möll käib 2-3 kuud ja ülejäänud aeg on vaikus, aga siiski olemas. Eriti kui vaadata teatud autotüüpe.

Sportauto või kabriolett

Kui sa oled otsustanud, et tahad sportautot, hobisõidukit või lausa kabrioletti, siis kindlasti kõige mõistlikum aeg ostmiseks on sügisel, kui hooaja lõpus hakatakse autosid müüma. Põhjuseid on erinevaid – kellel pole talvel kuskil hoida, kes plaanib kevadel uue osta või kui tegemist ainukese sõidukiga majapidamises, siis tahetakse talveks midagi praktilisemat.

Selliste autode puhul on sügisel tõenäosus suurem saada sõiduk kätte soodsama hinnaga. Kevadel on aga jällegi valik suurem. Talvel remonditud ja valmis ehitatud sõidukeid ilmub rohkem müüki ning ka elukutselised automüüjad pakuvad mitmekülgsemat valikut. Arvestada tuleks aga natuke kallima hinnaga, sest nõudlus on suurem.

Maasturid ja nelikveolised

Siin ei pea ilmselt hiromant olema, et ära arvata, millal on mõistlik neid sõidukeid osta. Valiku mõttes tekib suurem aktiivsus sügisel. Kuigi talved on viimastel aastatel kesised olnud, on meie põhjamaistes geenides ikkagi sügavalt juurdunud, et talveks tuleb valmistuda. Puid teha, toitu varuda. Ja nelikveoline maastur soetada.

Aga ettenägelik inimene ostab, nagu talveriidedki, maastikuvõimeka auto pigem kevadel. Valikut on ka siis, aga hinnad võivad olla paremad

Tavalised autod

Siinkohal on kõige mõistlikum vaadata maanteeameti 2017. aasta statistikat. Kõige rohkem tehinguid järelturul tehti detsembris aga kuna see on seotud erisoodustusmaksu seaduse muutumisega ja ettevõtte nimel olevaid autosid registreeriti ümber eraisikule või vastupidi, siis jätame ta võrdlusest välja.

Kõige vaiksem aeg on jaanuaris ja veebruaris ning kõige rohkem tehinguid tehti oktoobris (10938). Veebruari (7549) ja oktoobri vahe on lausa 3389 tehingut.

Ülejäänud kuud kõiguvad umbes 1000 tehingu ulatuses. Eelduspäraselt on suvel veidike vaiksem ja alates augustist võtab turg tuurid jälle üles.

Turu reeglid ütlevad, et mida aeglasem kuu, seda rohkem sõnaõigust võiks olla ostjal hinda kaubelda. Kiirematel kuudel tuleb aga kärme olla ja oma lemmiku soetamine ruttu ära otsustada.

Kokkuvõtteks võib öelda, et olulisem, kui ostmise aeg ja hind on see, et leiaksid omale õige auto. Kui su vajadused ja ratsionaalne mõtlemine tahavad aga kõige paremat tehingut leida, siis võib ülaltoodust sul hinnakauplemisel kasu olla.

KuuTehingute arv
Jaanuar8338

Veebruar7549
Märts10064
Aprill9651
Mai10280
Juuni9972
Juuli10148
August10621
September10665
Oktoober10938
November10547
Detsember12118
Kokku120891

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.