Neste blogi

Nolla Cabin – igaüks saab omale ehitada keskkonnasõbraliku suvemaja

Neste algatus – süsinikuneutraalne maja Nolla Cabin oli AirBnB majutusena saadaval paar aastat tagasi Helsingi lähedal ühel asustamata saarel, kuid nüüd on sama maja kolinud Stockholmi lähistele Lido saarele. Selleks, et nautida keskkonnasõbraliku maja mugavusi, ei pea aga ise kohale lendama. Neste kuulutas eelmisel sügisel välja konkursi, et igaüks saaks omale ühe sellise maja ehitada. Nüüd on 12 võitjat selgunud.

Kuna Nolla Cabin on osutunud väga populaarseks, otsustas Neste sügisel välja jagada 12 sellise maja kavandit, et soovijad ei peaks suvila järgiproovimiseks kohale tulema, vaid võiksid ise ühe sellise endale valmis ehitada. Kokku jagati välja 12 kavandit ning selleks pidi Instagrammi üles panema vaate, mida saaks tulevikus Nolla maja aknast nautida. Märksõnaks postitusele tuli valida #mynolla.

Mis on Nolla Cabin? Vaata videost lähemalt.

Sellise Tag´iga postitusi tehti üle 1700. Võistlustöödega sai näha hämmastavaid kohti ja lugusid erinevatest kohtadest kogu maailmast.

Parimad 12 valiti välja ja neile saadeti Nolla Cabin´i ehitamise üksikasjalikud kavandid. Võitjad selgusid nende postitatud tulevase Nolla Cabin´i vaate ja selle juurde käiva selgituse põhjal, milleks kavatsetakse maja tulevikus kasutama hakata.

Nolla Cabin on Neste eestvedamisel välja töötatud keskkonda säästva suvila prototüüp. Robin Falcki kavandatud Nolla maja disain keskendub süsinikdioksiidi heitmete vähendamisele. Nolla on osa Neste käimasolevast kampaaniast Journey to Zero ehk “Teekond nulli”, mille eesmärk on viia maailm lähemale süsinikuneutraalsele elustiilile.

Nolla Cabin´iga katsetatakse ja uuritakse, kuidas saaksime vähem keskkonda mõjutada, veetes samal ajal rohkem aega ümbritsevas looduses. Eesmärgiks on kutsuda inimesi üles elama minimaalse süsinikujalajäljega ning Nolla Cabin annab võimaluse selle võimalikkust ise omal nahal tunda.

Vaata võidupilte siit.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.