Elektriautod

Hyundai Ioniq 5 uuendus tõstab sõiduulatuse kuni 710 kilomeetrini

Valikusse lisanduvad ka digitaalsed küljepeeglid.

Rubriiki toetab

Hyundai Ioniq 5 mudeliaasta vahetus toob autosse mitmeid uuendusi: uue suurema 77,4 kWh aku ja aku eelsoojendusfunktsiooni, intelligentsed amortisaatorid, mis parandavad mugavust ja sõiduomadusi, ning valikvarustusena digitaalsed tahavaate- ja küljepeeglid.

Uue 77,4 kWh kõrgepingeaku kasvatab mudeli WLTP-meetodiga mõõdetud sõiduulatust kombineeritud tsükli puhul 507 kilomeetrini ja linnasõidul lausa 710 kilomeetrini (19-tolliste velgedega tagaveolise versiooniga). Samal ajal suurenevad ka auto võimsusnäitajad: tagaveolisel versioonil on nüüd hobujõude 229, nelikveolisel aga ees 100 ja taga 225.

Uus kõrgepingeaku eelsoojendusfunktsioon, mis teeb koostööd navigatsioonisüsteemiga, hoolitseb selle eest, et Ioniq 5 tõstaks juba teel laadimispunkti automaatselt aku temperatuuri, et kohale jõudes oleks tagatud võimalikult suur laadimiskiirus. Külma ilmaga parandab see funktsioon laadimiskiirust märgatavalt. Funktsioon hakkab automaatselt tööle, kui laadimispunkt sisestatakse sihtkohana navigatsioonisüsteemi. Aku eelsoojendusfunktsioon kuulub alates mudeliaastast 2023 kõikide Ioniq 5 versioonide põhivarustusse.

Eestis saab Ioniq 5 ka uue varustustaseme Ultimate. Sinna kuuluvad põhivarustusena mh uus digitaalne tahavaatepeegel salongis ja digitaalsed küljepeeglid. Digitaalne tahavaatepeegel (Digital Center Mirror, DCM) optimeerib nähtavust ja pakub takistusteta panoraamvaadet auto taha. DCM-peegli kaamera on paigaldatud IONIQ 5 tagaspoileri alla.

Digitaalsed küljepeeglid (Digital Side Mirror, DSM) on juba varem olnud saadaval Korea mudelitele ning nüüd saavad neid oma Hyundai jaoks esmakordselt valida ka autoostjad Euroopas. Digitaalsed küljepeeglid vähendavad õhutakistust ja pakuvad juhile selget vaadet taha ka halva ilmaga.

Uued kogu Ioniq 5 mudelivaliku põhivarustusse kuuluvad intelligentsed amortisaatorid (Smart Frequency Damper, SFD) parandavad tagatelje vedrustuse reaktsiooni, suurendades sel moel sõidumugavust.

Euroopa autoostjad saavad mudeliaasta 2023 Ioniq 5 endale soetada alates 2022. aasta teisest poolest. Uuenenud mudeli hinnad algavad 50 990 eurost (IONIQ 5, 77 kWh, 229 hj, Style).

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.