Elektriautod

Tallinnas hakkab 2023. aastal sõitma vähemalt 15 täiselektrilist liinibussi

Rubriiki toetab

Investeeringute toel soetatavate elektribusside hankimisel lähtutakse seni Tallinnas testitud elektrisõidukite toimimisest ja sellest, et bussid vastaksid sesoonsusest tingitud nõuetele.

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) toetab Tallinna Linnatranspordi AS-i 15 elektrilise linnaliinibussi soetamist ja avaliku laadimistaristu loomist 2,6 miljoni euroga, millele linn lisab juurde 6 miljonit eurot, ütles TLT juhatuse esimees Deniss Boroditš. Bussid peaks sõitmist alustama 2023. aasta suvel.

TLT on tavaliikluses testinud nelja elektribussi – Merzedes-Benz eCitaro, Solaris Urbino, Yutong U12 kui ka MANi 12 meetriseid elektribusse. Testid kinnitasid edasiminekut nii busside mugavuse kui ka akutehnoloogiate ning nende võimsuste osas. Testitud bussid suutsid ühe laadimisega läbida 150-425 kilomeetrit, seega ühel või teisel moel tunduvad kõik katsetatud bussid Tallinna oludes kasutamiseks sobivat.

Palju odavam kilomeetrihind

Boroditš selgitas, et pealinna ühistranspordi teenusepakkuja jaoks muudab elektribussid ahvatlevaks see, et võrreldes fossiilkütuseid tarbivate sõidukitega on need 3-4 korda madalama kilomeetri hinnaga, kuna kulu kütusele on ca 3-4 korda väiksem, samuti on elektribussid pea hääletud, vähendades õhusaaste kõrval oluliselt ka linna mürasaastet.

Kui esmalt on plaanis 15 elektribussi liinile tuua hiljemalt 2023. aasta suveks, siis suurema arvu elektribusside käitamiseks ning selleks vajaliku taristu loomiseks on TLT algatanud koostööprojekti ka Eesti Energiaga, kellega koostöös ollakse EL Innovatsiooni projektide taotlusvoorus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.