Elektriautod

Toyota vesinikauto Mirai uus põlvkond on täielik kannapööre paremuse suunas

Uus Toyota Mirai.

Rubriiki toetab

100% elektriline
Peugeot e-208 peagi siin
Vaata www.peugeot.ee

Eestit on Mirai külastanud üksikutel kordadel ning tankida seda siin ei saagi. Seetõttu võib tulla üllatusena, et maailmas on Autoblogi andmetel praeguseks müüdud ligi 9000 Toyota Mirai’d, millest ligi 6000 on kasutusel Californias.

Automaailma mõistes mikroskoopilise müügiarvu üks põhjus on kindlasti hirm vesinikkütuse ja selle tankimisvõimaluste pärast. Toyota Mirai puhul aga võib näpuga näidata ka disaini suunas. Tundub, et üritati disainida ulmelist tulevikuautot ja kukuti korralikult läbi.

Seetõttu on Tokyo autonäitusel avalikkuse ette jõudev teine põlvkond teinud läbi automaailma ühe kõige radikaalsema muutuse ja seda ainult paremuse poole.

Auto kasutab Lexus LS platvormi, mis muudab selle tagaveoliseks. Hoolimata ameeriklaste maasturilembusest, näeb Toyota turuna ikkagi kogu maailma ja seetõttu on Mirai jäänud jätkuvalt sedaaniks. Küll aga tõuseb ta nüüd Toyota enda sõnul premium-sedaanide klassi.

Ilusad ja selged disainijooned on täielik kannapööre esimese põlvkonna segadusest. Pikkust on lisandunud 8 sentimeetrit ning kasvanud on ka muud mõõtmed.

Uus Mirai peaks tulema kuni 30% säästlikum. Praegune sõidab ametlikel andmetel ühe tankimisega ligi 500 kilomeetrit. Samas muutub uus võimsamaks. Täpseid tehnilis andmeid veel pole, aga esimese põlvkonna Mirai kiirendas 0-100 km/h 9 sekundiga.

Auto peaks olema palju vaiksem kui eelmine, täielikult uuenenud on interjöör ja tehnoloogia. Ühesõnaga – totaalne muutumine ja ainult paremuse suunas. Sellist transformatsiooni näeb harva. Loodetavasti aitab see vesinikauto müüginumbreid kõvasti suurendada.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.