Gaasiautod

Kanada teadlased hakkavad gaasimootorite keskkonnamõju veelgi enam vähendama

Foto: Shutterstock.

Rubriiki toetab

Rohegaasiga sõidad
2X ODAVAMALT!
Vaata lähemalt!

Briti-Kolumbia ülikool on oma taastuvenergiale keskenduva uurimiskeskusega rakendamas teadusinitsiatiivi Natural Gas Futures, mille alusel proovitakse biogaasist tekkivaid heitmeid veelgi vähendada, vahendab NGVGlobal.

Projekti ülimaks eesmärgiks on arendada välja tehnoloogia, mis vähendaks transpordisektori põhjustatud kasvuhoonegaase ning seda toetatakse enam kui 350 000 dollari suuruse summaga.

Transpordisüsteemide mõju kliimale tuleneb peamiselt CO2-heitmetest ning kõige levinumad meetodid selle parandamiseks on elektriajamid, biokütused ning vähese süsiniksisaldusega kütused.

Suuremad tüüpi mootorid (laevad, suured generaatorid) ei ole aga hetkel veel elektrifitseerimissõbralikud, mispärast soovivadki ülikooli teadlased kohandada need biokütustele vastavaks.

Kuigi biogaas on oma väheste heitmete poolest üsnagi “keskkonnasõbralikult atraktiivne”, põhjustab see ikkagi CH4-emissioone, millel on 100 aastasel ajaskaalal süsinikheitmetest 28 korda suurem soojenemispotentsiaal.

Seetõttu soovivadki teadlased optimeerida biokütused kõikidele gaasmootoritele vastavaks ning arendada välja strateegiad, mis lubaksid ilma eriliste majanduslike ja keskkonnaga seotud piiranguteta gaasitehnoloogiat rakendada.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.