Gaasiautod

Ministeerium: Gaasisõidukite kasutuselevõttu toetatakse kaudsete meetmetega

Foto: Scanpix/Sakala/Marko Saarm.

Rubriiki toetab

Rohegaasiga sõidad
2X ODAVAMALT!
Vaata lähemalt!

Keskkonnaministeeriumil ei ole lähiajal plaanis gaasiautode soetamiseks ostutoetust pakkuma hakata. Kui hiljuti teatas peaminister Jüri Ratas, et riik võiks elektriautode ostutoetuse taastada, siis paistab, et gaasiautode soetamiseks valitsusel hetkel toetavaid meetmeid plaanis pole.

“Keskkonnaministeeriumil ei ole praegu plaanis toetusmeetmeid gaasiautode soetamiseks,” ütles keskkonnaministeeriumi kliimaosakonna nõunik Kadri Sipp. See ei tähenda aga, et riik gaasiautodest täiesti mööda vaatab.

“Kodumaise biometaani turule toomiseks on ette nähtud tootjate toetus, biometaani tarbimise hoogustamiseks on välja töötatud üle-eestiline toetus tanklate võrgustiku laiendamiseks ja toetus kohalikele omavalitsustele biometaanibusside kasutuselevõtuks,” ütles Sipp.

Näiteks lõppes 3. augustil taotlusvoor gaasitanklate rajamiseks, kus maksimaalne toetus projekti kohta oli kuni 35%, kuid mitte üle 350 000 euro.

Samuti leiab Keskkonnainvesteeringute Keskuse kodulehelt taotluse gaasibusside toetuseks. Minimaalne summa projekti kohta on 400 000 eurot ja maksimaalne summa neli miljonit eurot. Toetust jagatakse projektidele, mille eesmärgiks on võtta kasutusele avaliku liiniveo teostamiseks biometaani tarbivad gaasibussid.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.