Gaasiautod

Tallinna tänavatele tuleb vähemalt 100 uut surugaasil töötavat liinibussi

Pilt on illustreeriv.Foto: Scanpix

Riigikohus otsustas jätta menetlusse võtmata Scania Eesti AS-i kassatsioonkaebuse, mis tähendab, et Tallinna Linnatranspordi AS-i gaasibusside riigihanke võitis Solaris Bus & Coach.

Vastavalt riigihankele ostab Tallinna Linnatransport 100 uut surugaasil töötavat linnaliinibussi võimalusega soetada veel lisaks 100 bussi.

Esimeste uute gaasibusside täpne Tallinnasse jõudmise aeg selgub lepingu sõlmimise järel, kuid eeldatavalt sõidavad esimesed kaasaegsed gaasibussid Tallinnas juba 2020. aasta sügisel.

Sääst on 1,5 miljonit aastas

Tallinna Linnatranspordi juhatuse esimehe Deniss Boroditši sõnul paraneb uute bussidega oluliselt ettevõtte efektiivsus.

“Arvutuste järgi suudame esimese 100 bussi puhul kütuse- ja ülalpidamise kuludelt säästa ligi 1,5 miljonit eurot aastas. Samas on lähiaastatel plaan soetada kokku 350 kaasaegset gaasibussi ning asuda ette valmistama ka elektribusside kasutamist Tallinna ühistranspordis.”

Boroditši sõnul on eesmärk asendada aastaks 2025 kõik ettevõtte diiselbussid väiksema ökoloogilise jalajäljega gaasi- või elektribussidega.

Gaasibusside riigihankele esitas pakkumuse Solaris Bus & Coach hinnaga 26,96 miljonit eurot ja Scania Eesti 28,62 miljonit eurot. Scania Eesti pakkumus tunnistati riigihanke tingimustele mittevastavaks, sest pakkumus ei vastanud garantii perioodi ja tingimuste osas riigihanke alusdokumentidele.

Tallinna Linnatranspordi bussipargis on kokku 529 bussi, millega teenindatakse pealinnas 72 bussiliini. Koos trammi- ja trolliliinidega teenindab ettevõtte aastas rohkem kui 140 miljonit sõitjat.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.