Hea nipp

Kuidas autos hallitusest lahti saada?

Foto: getgreenbewell.com

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Hallituse teke ei pruugi olla ohuks ainult hoonetele. Soodsate asjaolude kokkulangemisel ja vähese kasutuse korral võib see samamoodi levida ka autosalongi.

Hallitust põhjustavad hallitusseened, mis niiskuse ja soojuse koosmõjul väga hästi autosalongi riidest osadel levida saavad. Wheels Guide on kokku pannud põhjaliku õpetuse, kuidas sellest vabaneda.

Valmista auto hallitusest puhastamiseks ette

Alustuseks tuleks auto liigutada päikeselisse kohta ning lasta seal mõnda aega seista. Salongi tuulutamiseks tuleks avada kõik uksed ja lasta autol vähemalt 15 minutit tuulduda.

Seejärel tuleks kahjud ära hinnata ehk kindlaks teha kohad, kuhu hallitus on juurde pääsenud. Kindlasti tuleks üle vaadata kõik praod ja vahed. Suuremate ja tugevamate hallituslaikude puhul võib kasutada hambaharja selle lahti saamiseks.

Kui hallituse hulk on suur, tuleks protseduuri käigus kanda ka suumaski, kuna mõned hallitusseened võivad inimorganismile kahjulikud olla.

Võimaluse korral võib kasutada ka ettevalmistusfaasi lõpetuseks märgtolmuimejat, millega suuremad hallitusosad eemaldada.

Kasuta äädikat

Hallituse eemaldamiseks on olemas mitmeid spetsiaalseid vahendeid, kuid efektiivseima võib leida köögikapist. Tavaline äädikas on igati tõhus abivahend selle jaoks ning ei kahjusta autosalongi pindasid.

Äädikas tuleks segada vahekorras 8 osa äädikat kahe osa veega. Lahuse võib mugavamaks kasutamiseks panna piserdatavasse pudelisse või kanda otse lapile.

Kui kahjustatud pinnad on vahendiga läbi töödeldud, tuleks neil lasta umbes veerand tundi seista. Seejärel võib kasutada märgtolmuimejat, et lõplikult hallitus välja saada. Tavalise tolmuimeja puhul tuleks enne selle kasutamist oodata niikaua, kuni riidepind on täielikult kuivanud.

Selleks, et hallitus ka autosalongist eemal püsiks, tuleb sellest niiskus lõplikult välja saada. Seepärast on oluline lasta pindadel korralikult ära kuivada ning vajadusel kasutada niiskust imavaid vahendeid. Lihtne viis selle jaoks on kasutada näiteks kassiliiva autosalongis, mis selle endasse imeb.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.