Ilma selle süsteemita võib elektriauto kustutamiseks kuluda Renault’ sõnul 1–3 tundi. Lisaks on autol tagaistme all lüliti, millele pääseb hõlpsalt ligi ja mis võimaldab päästeteenistusel aku sõiduki kõrgepingeahelast lahti ühendada.
Ruutkood
See on skaneeritav kleeps, mis asetatakse sõiduki aknale ja mida skaneerides pääseb päästemeeskond ligi kogu päästeoperatsioonis vajalikule sõiduki tehnilisele teabele. See teave on koondatud nn hädaabikaardile. Päästemeeskonnad saavad pärast kahjustatud sõidukini jõudmist QR-koodi skannida ja kiiresti kindlaks teha, kas tegemist on hübriid-, pistikhübriid- või elektrisõidukiga.
See on eelkõige ehitusandmeid sisaldav teave, nt veoaku ja turvapatjade asukoht, kere kiiret ja ohutut lahtilõikamist võimaldavad tsoonid jne. Tegemist on sündmuskohal väga väärtusliku abiga, mis võimaldab päästetoiminguid kiirendada. See võib näiteks lühendada reisijate väljasaamist avariisse sattunud sõidukist kuni 15 minuti võrra.
Autode turvalisust mõõtev organisatsioon Euro NCAP lansseeris 2020. aastal spetsiaalse rakenduse, mis aitab päästjatel autode kohta infot leida nii margi kui mudeli järgi, aga ruutkood on üks kiiremaid viise ja Renault’ sõnul arvestatakse seda ka hindamisel.
Esimesena töötas sellise lahenduse interneti allikate järgi välja Mercedes juba 2013. aastal ning andis selle patendi kasutamise vabaks, et ka teised saaksid seda kasutada. Sarnast lahendust hakkas näiteks Hyundai Austraalias pakkuma 2019. aastal.
Ruutkood ilmub veel sel aastal kõikidesse Renault’ grupi mudelitesse Euroopas.