Hea nipp

Tallinna maraton toob olulisi liikluspiiranguid. Vaata, kus ja millal tänavad kinni on

Rubriiki toetab

Rahvusvaheline spordisündmus Tallinna Maraton toob 10. ja 11. septembril kaasa mitmeid muudatusi pealinna liikluses ja ühistranspordis.

Ümbersõidule suunatud bussiliinid teenindavad sõitjaid vaba sõidugraafiku alusel ning olenevalt võistlustrassist võib esineda häireid kõikidel Tallinna ühistranspordiliinidel. Jalgsikäigu teekond peatusesse võib oluliselt pikeneda, mistõttu tuleb varuda sihtkohta jõudmiseks rohkem aega.

Autoliiklus on suletud või häiritud Kopli, Tööstuse, Kalaranna ja Ristiku tänaval, Toompuiesteel, Paldiski maanteel, Kolde puiesteel ja Vabaõhumuuseumi teel, mistõttu peaks jooksutrassi piirkonda sattudes varuma aega ja olema kannatlik või valima sihtkohta jõudmiseks alternatiivse marsruudi. Sõidukijuhtidel tuleks jälgida ajutisi liiklusmärke ning järgida reguleerijate märguandeid ja soovitusi.

Piirkonna elanikel, liiklejatel ja jalakäijatel palutakse varakult tutvuda liiklusinfo ja liiklusskeemidega. Võimaluse korral soovitatakse planeerida oma tegevusi võistlusvälisele ajale ning olla võistluspäevadel väga tähelepanelik.

Liiklusteemaliste küsimuste korral saab abi Tallinna Maratoni liiklusliinilt e-postiaadressil liiklus@jooks.ee või telefonil 5197 5900. Ürituse kogu liiklusinfo ja -skeemid on kättesaadavad veebis.

Liiklus ja ühistranspordikorraldus päevade kaupa eesti, vene ja inglise keeles:

Laupäev
Pühapäev
Ühistransport

Korraldajad vabandavad võimalike ebamugavuste pärast ning loodavad linnaelanike heatahtlikkusele, mõistvale suhtumisele ja võistlejaid toetavale kaasaelamisele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.